TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ PEZÜK İŞ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük iş gezileri ve ziyaretlerine devam ediyor. Pezük TCDD Taşımacılık Ankara Bölge Müdürlüğü ve iş yerleri ziyaretlerinin ardından Ankara-Zonguldak hattındaki işyerlerinde incelemelerini sürdürdü.
09/04/2021 11:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ PEZÜK İŞ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Genel Müdür Pezük’ün 8 Nisan’da başlattığı turnesinin ilk durağı Irmak İstasyonu oldu.  Pezük Kırıkkale-Irmak’tan başlattığı ziyaretini Karabük-Ülkü İstasyonu’na kadar sürdürdü. Pezük turne kapsamında gerçekleştirdiği Çankırı Vagon Atölyesi ziyareti sırasında vagon tamiri yapan Moskino firmasını da iş yerinde ziyaret etti. Genel Müdür Pezük ayrıca Çankırı-Kurşunlu'da bulunan Eti Bakır'a ait konteyner vagonlarını da yerinde inceledi. İncelemelerinin ardından Ülkü İstasyonu'na doğru devam eden Pezük burada personelle buluştu. 

“Şirket Çalışanlarımızın Yeterliliği, Sağlığı ve Motivasyonu Ön Şartımız”

Pezük: “ Karaelmas Diyarı Zonguldak, en önemli demiryolu şehirlerimizden birisidir. Cevher taşımacılığı için önemli bir güzergah olan ve kömür yolu olarak bilinen Irmak-Zonguldak hattı ile ülkemiz ekonomisine büyük hizmetler verilmektedir. Bu hattın yenilenmesi ile yük taşımacılığımızda hat kapasitesi ve kabiliyeti artmıştır. Bu hat ülkemizin turizm sektörü için de çok önemlidir. Pandemi koşullarının sona ermesiyle birlikte Karaelmas Ekspresinin işletmeye alınmasıyla bölgeye çok önemli hareketlilik gelecektir. Bu hat üzerindeki işyerlerimizde çalışan tüm demiryolcu arkadaşlarıma selamlarımı gönderiyorum. Başarılar diliyorum. Burada bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum; hedeflenen emniyet seviyesine ulaşılabilmesi için şirket çalışanlarımızın yeterliliği, sağlığı ve motivasyonu ön şartımızdır. Bu kapsamda, demiryolu taşımacılığımızda birinci önceliğimiz emniyettir. Bu konuda herkesin gerekli hassasiyet ve özeni göstermesini bir kez daha rica ediyorum.” dedi.

“Yerli ve Milli Ürünlerin Geliştirilmesi ve Kullanılması Konusunda Hassasiyet Gösteriyoruz”

İstasyon ziyaretlerinin ardında Karabük’te Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar ile bir araya gelen Pezük, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği gibi yerli ve milli demiryolu sanayisinin geliştirilmesi yönünde çok önemli yatırımların yapılmadığına vurgu yaparak Kardemir’in bunun en güzel örneğini oluşturduğunu dile getirdi.

Pezük: “Gurur kaynağımız Kardemir, yaptığı yatırımlar ve iyileştirmeler sonucunda ürün yelpazesini sürekli genişletiyor ve sektörümüzde raydan tren tekerleğine kadar birçok yüksek teknoloji gerektiren ürünü başarıyla üretiyor. Biz de yerli ve milli bu ürünleri araçlarımızda kullanıyoruz” dedi.

Aynı zamanda Kardemir’in cevher ve ürün taşımalarını da demiryoluyla yaptığını söyleyen Pezük “Kardemir bizim en önemli müşterilerimizden birisi, üretimle ilgili aksama olmaması için Kardemir’in taşıma programına harfiyen uymaya gayret gösteriyoruz.“ diyerek sözlerini tamamladı.

“TCDD Taşımacılıkla Olan İş birliklerimizi Artıracak Projeler Üretiyoruz”

Kardemir Genel Müdürü Necdet Utkanlar ise ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek “Demiryolu sektörünün ihtiyaçlarını biliyoruz, uzun yıllardır edindiğimiz tecrübelerle adım adım demiryolu sektörünün ihtiyaç duyduğu her türlü ekipmanı yerli ve milli olarak üretmeye çalışıyoruz. Fabrikalarımızda kullandığımız cevherin tamamını demiryolu ile taşıyoruz. Bu sayede ekonomik olarak avantaj sağladığımız gibi çevreyi koruduğumuzu da biliyoruz. TCDD Taşımacılıkla olan iş birliklerimizi artıracak projeler üretiyoruz.” dedi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ