TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK’TEN AFYONKARAHİSAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Genel Müdür Hasan Pezük Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğümüz ve bağlı iş yerlerini ziyaret için turneye çıktı. Turnenin ilk günü olan 1 Nisan’da ilk ziyaretini Konya’daki iş yerlerimizde gerçekleştirdi. Konya Yük, Yolcu ve Araç Bakım Müdürlüklerimizdeki ziyaretinin ardından Selçuklu YHT Gar’ına geçen Genel Müdürümüz burada incelemelerde bulundu. Personelimizin büyük bir özveriyle çalıştığı gişeler, bilet kontrol noktaları ve engelsiz seyahat için Türkiye’de bir ilk olan Turuncu Masa Hizmet Noktasını inceleyerek personelle görüştü.
02/04/2021 04:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK’TEN AFYONKARAHİSAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Selçuklu YHT Gar ziyaretinin ardından Lojistik Şefliklerine geçen TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük, ilk olarak Horozluhan Lojistik Merkezi daha sonra da açılışı geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Kayacık Lojistik Merkezimizi ziyaret etti. Ardından Ilgın, Çay, Dinar İstasyonlarında denetimler yapan Genel Müdür, personelimizle görüşme yaparak faaliyetler hakkında bilgi aldı ve şunları söyledi: “Her geçen gün sayıları artan Lojistik Merkezlerimizle sanayicimizin rekabet gücünü artırmak ve ülkemizi bölgenin lojistik üssü haline getirmek için canla başla çalışan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Pezük’ün sonraki durağı ise Dinar oldu. Dinar’daki Çay, Tasco ve Acarlar Vagon Fabrikalarını ziyaretinin ardından Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğüne geçen Pezük bölgeyle ilgili hazırlanan sunuma katılarak detaylı bilgi aldı.

Genel Müdür Pezük yoğun turnesinin ikinci günü olan 2 Nisan Cuma günü ziyaretlerine Afyonkarahisar merkez iş yerleriyle devam etti.

Afyonkarahisar Bölge Müdürlüğü merkez iş yerleri ziyaretinin ardından Pezük, Değirmenözü Gar ve Lojistik Şefliğinde yapılan çalışmaları tetkik etmek için Kütahya’ya geçti. Burada yük kapasitesi ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alan Pezük: “Demiryolu taşımacılığı disiplin ve dikkat gerektiren ciddi bir iştir. Şirketimizin her kademesindeki çalışanın görevlerini fedakarlık, özveri ve memleket aşkıyla yerine getirdikleri, 365 gün 7/24 saat özveriyle çalıştıkları için her birine müteşekkirim” dedi.

Daha sonra Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne ait Değirmenözü tesisleri iltisak hatlarında incelemeler gerçekleştiren Pezük, ardından Kütahya ve Tavşanlı’daki işyerlerine geçerek görüşmeler yaptı ve bilgi aldı. Genel Müdür Pezük ziyaretleri sırasında 2003’ten bu yana demiryollarına yapılan yatırımların hem demiryolları hem de memleketin kalkınması için çok önemli olduğunu vurgularken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na tüm bu atılımlar için teşekkür etti. Genel Müdür Hasan Pezük’ün programı Eskişehir ziyaretiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ