TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ PEZÜK İNCELEMELERİNE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, inceleme gezilerine Kuruluşun İstanbul Bölge işyerleri ile devam etti.
19/03/2021 07:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ PEZÜK İNCELEMELERİNE DEVAM EDİYOR

Pezük’ün inceleme gezisinde ilk durağı Kapıkule Lojistik Müdürlüğü oldu. Avrupa’ya açılan sınır kapımız olan  Kapıkule’de ihracat ve ithalat trenlerinin işleyişlerini inceleyen Pezük Lojistik Müdürlüğü personeliyle toplantı yaptı.

“ Demiryolu önceliği emniyet olan, uluslararası kuralları, disiplini olan bir sistem”

Pezük toplantıda: “Bizim işimiz 7/24, 365 gün ulaştırma hizmeti vermek. Bu hiç de kolay değil.  Demiryolu, uluslararası kuralları, disiplini olan bir sistem. Önceliğimiz emniyet ve koordinasyon olmak zorunda. Biz büyük bir aile, büyük bir ekibiz. Dolayısıyla 1213 kilometresi yüksek hızlı demiryolu hattı olmak üzere 12 bin 800  kilometrelik demiryolu ağında hizmet veren her bir demiryolcu kardeşimin yaptığı iş çok önemli. Bizler de masamızda oturmayıp ülkemizin dört bir köşesinde mesai arkadaşlarımızı işyerlerinde ziyaretlerine geliyoruz, daha güzel daha iyi nasıl hizmet sunabiliriz bunun için çabalıyoruz.” dedi.

Daha sonra sırasıyla Edirne Lojistik Şefliği, Çatalca Lojistik Müdürlüğü, Halkalı Araç Bakım ve Halkalı Marmaray Araç Bakım Müdürlüklerinde incelemelerde bulunan Pezük, İstanbul Bölgenin yüksek hızlı tren, konvansiyonel tren, Marmaray ile yolcu taşımacılığının yanı sıra yurt içi ve yurt dışı yük taşımacılığında çok önemli sorumluluk taşıdığına vurgu yaparak, bölgedeki tüm demiryolculara teşekkür etti.

“ Marmaray Boğaz Tüp Geçişi ile yükler aktarma yapılmadan kolaylıkla, kısa zamanda ulaşıyor”

İnceleme gezisinin ikinci gününde Çerkezköy, Tekirdağ’daki işyerlerini ziyaret eden Pezük, “ Pandemi sürecinde ticaretin devamlılığının sağlanmasında demiryolu taşımacılığına talep gittikçe artmaktadır. Tekirdağ’dan tır kasası taşımacılığı ile yüzlerce kamyonla taşınabilen yükler trenlerle ulaştırılmaktadır. Yine, Marmaray Boğaz Tüp Geçişi ile kesintisiz bir demiryolu taşımacılığı ile ihracatçımıza büyük kolaylık sağlanırken, transit yükler de Çin’den Türkiye üzerinden Avrupa’da 18 gün gibi kısa bir sürede olmaktadır. Daha önce Anadolu'nun üretim merkezlerinden trenle Derince'ye, Derince'den feribot ve devamında karayolu ile Çorlu'da bulunan sanayi tesislerine ulaştırılan yükler, artık Marmaray'dan geçerek aktarma yapılmadan ve vasıta değiştirmeden varış yerlerine ulaşıyor. Bu sayede sanayicilerin, üreticilerin ve ihracatçıların lojistik maliyetleri düşüyor, rekabet güçleri artıyor.” dedi.

Pezük turnesinin son gününde ise Anadolu yakasına geçti ve Gebze, Derince, Köseköy ve Arifiye’deki işyerlerini ziyaret etti. İşyerlerinde yapılan faaliyetleri inceleyen Pezük, İstanbul Bölge Müdürü Veysi Alçınsu ve Bölge Müdür Yardımcısı Habil Emir nezdinde bölge personeline sevgi ve selamlarını gönderdi ve işyeri ziyaretlerine devam edeceğini belirtti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ