TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ İNCELEMELERİNE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, TÜRASAŞ Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar Başkanlığında 2021 yılı vagon bakım ve revizyon planlamaları için 18.02.2021 tarihinde Sivas’ta toplantı gerçekleştirdi
22/02/2021 10:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ İNCELEMELERİNE DEVAM EDİYOR

TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak kurulan TÜRASAŞ’ın  (Türkiye Raylı Sistemler Araçları Sanayii AŞ) vagon üretim fabrikasında incelemelerde bulunan Pezük, daha sonra TCDD Taşımacılık Sivas Bölge Müdürlüğü işyerlerini ziyaret etti.

Burada emniyet kültürünün oluşturulması ve verimli çalışılması konusunda personel ile toplantı gerçekleştiren Pezük, Sivas’ın demiryolu şehri olduğunun altını çizerek, “ Sivas çok önemli bir demiryolu şehrimiz. İleri demiryolu sanayimizin geliştiği bir şehir. Ankara-Sivas yüksek demiryolu hattı ile yepyeni bir hayata hazırlanan bir şehir. Yenilenen, modernize edilen Samsun- Sivas demiryolu hattı ile Samsun limana bağlanan bir şehir. Edirne-Kars demiryolu aksındaki en önemli şehir.  Dolayısıyla burada hizmet veren her bir demiryolcu arkadaşlarımın sorumluluğu ağır, hepsine teşekkür ediyorum. Görevlerinde birinci önceliklerinin emniyet ve verimlilik olduğunu unutmamalarını önemle rica ediyorum.” dedi.

Hasan Pezük, “ 7/24, 365 gün ulaşım hizmetini sunan ülkemizin dört bir köşesindeki mesai arkadaşlarımı işyerinde ziyaret etmeye devam edeceğiz.” diye belirtti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ