TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ İNCELEME GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

11- 12 Şubat tarihlerinde Eskişehir’e giden Pezük, Hasanbey Lojistik Müdürlüğünde incelemelerde bulundu, merkezdeki yük taşımacılığı konusunda bilgi aldı.
15/02/2021 10:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ İNCELEME GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, Kuruluşun işyerlerinde incelemelerine devam ediyor.

Pezük, Hasanbey Lojistik Müdürlüğünün ihracat taşımaları için her geçen gün öneminin arttığının altını çizerek,”Yerli sanayicimizin ürünleri, madenlerimiz buradan Çin’e, Avrupa’ya, Rusya’ya kadar ulaştırılıyor. Pandemi sürecinde demiryolu yük taşımacılığı ile ticaretin devamlılığını sağlarken, yük miktarımız da giderek artıyor. Hasanbey Lojistik Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum. Kolaylıklar diliyorum.”

TÜLOMSAŞ,TÜDEMSAŞ ve TÜVASAŞ’ın birleştirilmesiyle iktisadi devlet teşekkülü olarak kurulan TÜRASAŞ (Türkiye Raylı Sistemler Araçları Sanayii AŞ) Eskişehir Bölge Müdürlüğüne giden Pezük, TÜRASAŞ  Genel Müdürü Mustafa Metin Yazar, Genel Müdür Yardımcısı İrfan İpşir ve diğer yetkililer ile 2021-2023 iş programı konusunda toplantı gerçekleştirdi.

Fabrikayı da gezen Pezük, Devrim Otomobili Müzesini de ziyaret etti.

Daha sonra Eskişehir Eğitim Merkezini ziyaret eden TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, Eskişehir’in önemli bir demiryolu şehri olduğunun altını çizdi ve merkezin Simülatör eğitimleri ile özellikle faal personelin eğitiminde çok önemli işleve sahip olduğunu belirtti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ