24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN


23/11/2020 00:00

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”  ifadesiyle yücelttiği bir mesleği yerine getiren öğretmenlerimiz, öğrettikleriyle yaşamın her alanında bizlere en büyük desteği vermektedir.

Bu gücü bizlere kazandıran öğretmenlerimiz, toplumumuzun kalkınmasında, muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasında en önemli mihenk taşlarımızdır.

Özveriyle emek veren öğretmenlerimizin topluma kazandırdığı her birey, geleceğimizin inşasında en büyük değerimizdir.

21. Yüzyılın ulaşım sistemi olan demiryolunun daha iyiye daha güzele ulaştırılmasında da en büyük hazinemiz yine kaliteli insan kaynağımızdır.

Yılda milyonlarca yolcuya ulaştıran TCDD Taşımacılık AŞ’nin 11 bin çalışanı fedakar, cefakar öğretmenlerimizin eseri olarak hizmet vermektedir.

TCDD Taşımacılık olarak bu yılda öğretmenlerimize armağan vermekten dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. Öğretmenlerimize, 24 -30 Kasım tarihleri arasında yüksek hızlı trenlerimizde yüzde 50 indirimli seyahat imkanı sunuyoruz.

Atatürk’ün de dediği gibi “Öğretmenler; Cumhuriyet sizden; fikri  hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” ifadesinin ışığında, kıymetli  öğretmenlerimize en büyük desteği vermeye her zaman devam edeceğiz.  

TCDD Taşımacılık ailesi adına, 24 Kasım Öğretmen Gününü kutlarken, en büyük öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurladığımız tüm öğretmenleri minnet ve rahmetle anıyor, ışığı ile bizi aydınlatan tüm öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum.

 

KAMURAN YAZICI
TCDD Taşımacılık AŞ
Genel Müdürü
ve Yönetim Kurulu Başkanı

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ