GENEL MÜDÜR YAZICI’NIN İNCELEME GEZİLERİNDE BU HAFTAKİ DURAĞI ADANA BÖLGE OLDU

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran YAZICI, inceleme gezileri kapsamında bu hafta Adana Bölgeyi ziyaret etti. Gelenek haline getirdiği STK temsilcileriyle de istişare toplantısı gerçekleştiren Yazıcı, ayrıca eski kurumu Karayolları Genel Müdürlüğünün 5. Bölgesine de ziyarette bulundu.
26/09/2020 05:00

GENEL MÜDÜR YAZICI’NIN İNCELEME GEZİLERİNDE BU HAFTAKİ DURAĞI ADANA BÖLGE OLDU

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran YAZICI’nın bu haftaki durağı Adana Bölge oldu. İnceleme gezileri kapsamında 23 Eylül 2020 Çarşamba günü başlayan gezi iki gün sürdü. Adana Bölge gezisinde Yazıcı’ya Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları da eşlik etti.  STK temsilcileriyle istişare etmeyi ihmal etmeyen Yazıcı, bölge personelinin sorun ve görüşlerini de dinledi.

Yazıcı, STK temsilcileriyle yaptığı istişare toplantısında şunları kaydetti:

“Mart ayından bu yana ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamlarımızda önemli değişimlere neden olan Kovid-19 salgınının üstesinden gelinmesi, ancak her birimizin göstereceği dikkat ve özenle mümkün olacaktır.

Diğer taraftan, pandemi döneminde ticaretin devamlılığının sağlanmasında demiryolu yük taşımacılığımız artarak devam etmektedir. Türkiye-Avrupa, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hatlarının yanı sıra  Türkiye-Irak ve Türkiye-İran arası taşımalarda da çok güzel gelişmeler olmaktadır.

Demiryolu sektörünün önemi pandemi sonrasında kurulacak olan yeni dünya düzeninde daha da pekişirken, Türkiye’nin lojistik üs olma vizyonunda demiryolcu mesai arkadaşlarımla beraber demiryolu ana omurgayı oluşturmaktadır.”

“Önemli sanayi şehirlerimizden birisi olan Adana ve Adana Bölgesinin demiryolu ağı giderek güçlenmektedir. Konya’dan Karaman’a, Gaziantep’e uzanan hızlı demiryolu ağı tamamlandığında bölgenin potansiyeli harekete geçecektir. Bu bölgemiz yük taşımacılığı açısından da çok önemlidir. Bu vesile ile demiryolcu arkadaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum. Kolaylıklar diliyorum.” diye konuşan Yazıcı, inceleme gezilerine devam edeceğini belirtti.

Ayrıca Gaziantep, Pozantı, Başpınar, İskenderun, Yenice, Yakapınar ve Ulukışla’daki işyerlerini de ziyaret eden Yazıcı, eski kurumu Karayolları Genel Müdürlüğünün 5. Bölgesine de vefa ziyareti yaptı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ