TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ İNCELEME GEZİLERİNE İSTANBUL İLE DEVAM ETTİ

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, Edirne’den Kars’a, İzmir’den Adana’ya kadar geniş bir coğrafyada yolcu ve yük taşımacılığı veren kuruluşun işyerlerine inceleme gezilerini sürdürüyor. Bu kapsamda 26 Ağustos Çarşamba günü İstanbul Bölge’deki işyerlerini ziyaret etti. Bölgenin faaliyetleri konusunda bilgi aldı.
28/08/2020 03:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ İNCELEME GEZİLERİNE İSTANBUL İLE DEVAM ETTİ

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Yazıcı inceleme gezilerine İstanbul Bölge’yle devam etti. İki gün süren inceleme gezisinde Gebze atölye ve Maltepe Marmaray Kumanda Merkezi’ni ziyaret eden Yazıcı personel ile görüştü.

Yazıcı, “ İstanbul’umuz bir dünya şehri, sanayi şehri, turizm şehri. Ülkemiz nüfusunun yoğunlaştığı bir şehir. İstanbul iki kıtanın buluştuğu şehir. İstanbul Bölge Müdürlüğümüzün görev ve sorumluluk alanı hem çok geniş, hem çok ağırdır. Dünya şehri İstanbul’un yapılan demiryolu yatırımları ile Gebze-Halkalı banliyö hattı metro standardına ulaşırken, iki kıta arasında kesintisiz bir demiryolu geçişi sağlandı. Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul yüksek hızlı demiryolu hatlarıyla Anadolu şehirleriyle etkileşimi arttı. Marmaray sadece yolcu taşımacılığı açısından değil, yük taşımacılığı açısından da yepyeni fırsatlar sunuyor. Çin’den Avrupa’ya Marmaray üzerinden giden ilk transit tren bunun en güzel örneğidir. Çin,  Avrupa ile taşımalarının önemli bir bölümünü, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ile Türkiye üzerinden gerçekleştirecektir. Yine İstanbul Bölge, Avrupa’ya yolcu ve yük taşımacılığının gerçekleştirildiği merkezimizdir. Ayrıca, Sayın Bakanımızın da geçtiğimiz günlerde açıkladığı üzere Halkalı-Kapıkule  hızlı tren projesi üzerinde çalışmalar devam etmektedir. Projenin tamamlanmasıyla hat kapasitesi 4 kat artacak. Halkalı-Kapıkule-Edirne arası yolculuk süresi 4 saatten 1 saat 20 dakikaya, yük taşıma süresi ise 6 saat 30 dakikadan 2 saat 20 dakikaya düşecek. Bu güzel yatırımlarla İstanbul Bölgesinin sorumluluğu daha da artacaktır. Burada çok deneyimli, kuruluşuna bağlı arkadaşlarımızın olması hizmet kalitemize de yansımaktadır. Hepsine teşekkür ediyorum.” dedi.

Pandemi sürecinde demiryolu yük taşımacılığının öneminin anlaşıldığını ve ticaretin devamlılığını sağladıklarına dikkat çeken Yazıcı, “Marmaray’da günde yüzlerce tren seferiyle yaklaşık 320 bin yolcuya hizmet verilmesi hiç de kolay değildir. Hizmet kalitesi bakımından halkımızın beğenisini kazanan Marmaray’da hizmet veren mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yine diğer işyerlerimizde emek veren arkadaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum, teşekkür ediyorum. TCDD Taşımacılık ailesi olarak pandemi sürecinde de halkımıza en güzel hizmeti sunmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. “ diye konuştu.

Yazıcı, Çerkezköy Gar ve Lojistik sahalarında da denetimde bulundu. Gezisi sırasında sivil toplum kuruluş temsilcileriyle de görüştü. Yazıcı TCDD Taşımacılık'ı, bütün mesai arkadaşlarının katkılarıyla daha güzele daha yükseğe taşıyacaklarını belirtti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ