YAZICI İNCELEME GEZİLERİNE MALATYA BÖLGESİ İLE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ve beraberindeki yöneticiler, Kuruluşa bağlı işyeri ziyaretlerine Malatya Bölge Müdürlüğü ile devam ediyor.
17/08/2020 02:00

YAZICI İNCELEME GEZİLERİNE MALATYA BÖLGESİ İLE DEVAM EDİYOR

Genel Müdür Yazıcı başkanlığındaki heyet,  bölge turnesi kapsamında Malatya Bölgesine bağlı işyerlerinin faaliyetleri konusunda yöneticilerden bilgi alırken, Malatya-Hekimhan, Elazığ-Baskil, Van-İskele, Kapıköy’deki iş yerlerini ziyaret etti ve personel ile görüştü;  Koronavirüs önlemlerini yerinde inceledi.  

Demiryolu ile taşımacılık yapan özel sektöre de ziyaret gerçekleştiren Yazıcı, 2023 yılı hedefleri kapsamında Türkiye’nin lojistik üs olma hedefinin merkezinde demiryolu olduğunu hatırlatarak, “Malatya Bölgemiz yolcu ve yük taşımacılığımız için önemli merkezlerimizden birisidir. Özellikle yurtiçi ve yurtdışı yük taşımacılığı açısından büyük bir potansiyele sahiptir. İran ile yapılan taşımalar başta olmak üzere Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı üzerinden güneye doğru yapılan taşımalarda bu bölgemiz kilit durumdadır. Pandemi döneminde ticaretin devamlılığını sağlayan demiryolu taşımacılığı İran ile de giderek artmaktadır. Ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan TCDD Taşımacılık ailesi olarak daha güzele daha iyiye ulaşmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. İşletmecilik faaliyetlerimizde koordinasyona, emniyet yönetimine, etkinliğe, verimliliğe ve pandemi kurallarına azami dikkat ederek, tüm bölgelerdeki taşımacılığımızı artırmayı sürdürüyoruz. Bu güzel işbirliğinde katkıları olan tüm personele teşekkür ediyorum. ” dedi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ