GENEL MÜDÜR KAMURAN YAZICI İŞ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı gerçekleştirdiği turneler kapsamında Ankara Bölge Müdürlüğüne bağlı kurumlarda çeşitli incelemelerde bulundu.
10/08/2020 01:00

GENEL MÜDÜR KAMURAN YAZICI İŞ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı gerçekleştirdiği turneler kapsamında Ankara Bölge Müdürlüğüne bağlı kurumlarda çeşitli incelemelerde bulundu. Ziyaretlerine ilk olarak Eskişehir yolcu, araç bakım ve lojistik iş yerlerinden başlayan Yazıcı buradaki personelle görüşüp iş süreçlerini inceledi.

Genel Müdür Kamuran Yazıcı’nın bir sonraki durağı Karabük-Ülkü Lojistik Müdürlüğü oldu. Buradaki personelle görüşmesi sonrasında Türkiye’nin ilk ve tek demiryolu tekerleği üretim tesisini içinde barındıran Kardemir fabrikasına ziyarette bulundu. Yazıcı ve beraberindeki yöneticiler ile görüşen Kardemir Genel Müdür Vekili Reyhan Özkara yerli ve milli çelik üretim politikalarını ve ithalata karşı verdikleri mücadeleyi aktarırken Genel Müdür Yazıcı da Kardemir’in milli ürün çalışmalarını desteklediğini belirtti. Toplantıda Kardemir ve TCDD Taşımacılık AŞ yetkilileri ortak hareketle sevkiyatların daha düzenli ve sık nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Yazıcı bir sonraki ziyaretini Çatalağzı Araç Bakım Müdürlüğü, Çatalağzı Lojistik Müdürlüğü ve Zonguldak-Eren Limanı’na gerçekleştirdi. Burada da personelle görüşen Yazıcı tüm ziyaretlerinde personeliyle yakından ilgilenerek Türkiye’de yolcu ve yük taşımacılığında demiryolunun ne kadar önemli bir noktada olduğunu vurguladı. Görevini layıkıyla yerine getiren tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Yazıcı, personel ve iş yeri ziyaretleri sonrasında Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü (TTK) ile temasta bulundu. TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğüne ait Karabük hattından itibaren faaliyet alanlarında incelemelerde bulunan Yazıcı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu ile görüşüp TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ