GENEL MÜDÜR KURT, TEKİRDAĞ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, 25 Nisan 2017 tarihinde Tekirdağ’da Şirket işyerlerinde incelemelerde bulunurken, çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.
28/04/2017 07:39

GENEL MÜDÜR KURT,  TEKİRDAĞ’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, 25 Nisan 2017 tarihinde Tekirdağ’da Şirket işyerlerinde incelemelerde bulunurken, çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.  

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, incelemelerine Tekirdağ Garı’ndan başladı.  Lojistik Servis Müdürlüğü personeli ile durum değerlendirmesi yapan Kurt şunları ifade etti: “ Demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesiyle birlikte, yeni bir döneme adım attık. Lojistik sektöründe demiryolu payını daha da artırmak, müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için yeni stratejiler belirliyoruz. Tekirdağ da bu anlamda çok önemli bir merkez. Avrupa ile Asya kıtaları arasındaki yüklerin geçiş noktasında. Bu nedenle, bugünün dünden yarının bugünden daha iyi olması için çok çalışacağız, çalışırken tasarrufa, iş güvenliğine dikkat edeceğiz. Burada çalışan tüm mesai arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.”

Kurt daha sonra Avrupa Serbest Bölge Genel Müdürü Zafer H. Atbakan’ı makamında ziyaret ederek, lojistik hizmetleri, iltisak hattı ve diğer demiryolu yatırımları konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Kurt, Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı da makamında ziyareti etti. Albayrak, demiryolunun Tekirdağ’ın kalkınmasında çok önemli işleve sahip olduğunu, şehirlerini Türkiye’nin lojistik üssü yapmak için çaba sarf ettiklerini ve TCDD Taşımacılık AŞ’ye bu konuda her türlü yardımı yapmaya ve destek vermeye hazır olduklarını belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Genel Müdür Veysi Kurt ayrıca Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret ederek, Tekirdağ’a yapılacak lojistik merkezle ilgili görüştü.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ