TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ YAZICI İZMİR BÖLGEYİ ZİYARETTE BULUNDU

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, 27 Temmuz 2020 tarihinde İzmir Bölge Müdürlüğü işyerlerinde incelemelerde bulundu.
28/07/2020 05:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ YAZICI İZMİR BÖLGEYİ ZİYARETTE BULUNDU

İncelemeler esnasında Genel Müdür Kamuran Yazıcı’ya Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun, İzmir Bölge Müdürü İlhan Çetin refakat etti.

Alsancak Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü, Halkapınar Atölye Müdürlüğü, Halkapınar Yükleme Merkezi, Halkapınar Loko Bakım Atölye Müdürlüğü ve Liman Müdürlüklerini de ziyaret eden Genel Müdür Yazıcı başkanlığındaki heyet, demiryollarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Urla’da bir araya gelirken, İzmir Bölge Müdürlüğü işyerlerinde çalışanlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda çalışanlara hitap eden Genel Müdür Yazıcı, İzmir’deki işletme faaliyetlerinin gittikçe genişlediğine dikkat çekerek, ”Ege bölgemizdeki yolcu ve yük taşımacılığımız her geçen gün artıyor. İzmirimiz bir turizm şehri, dünya şehri, ihracat kapımız. Pandemi sürecinde ticaretin devamlılığını sağlayan yük taşımacılığımız artarak devam ederken, ana hat ve bölgesel trenlerimizin seferlerine ara verdik. İnşallah pandemideki gelişmelere bağlı olarak trenlerimiz de normal seyrine dönmeye başlayacak.  İnşası devam eden Ankara-İzmir yüksek hızlı demiryolunu heyecanla bekliyoruz. İşletmecilik faaliyetlerimizin en iyi, en güzel, en verimli ve en etkin bir şekilde gerçekleştirilmesinde koordinasyona büyük önem veriyoruz. Bir bütünlük içerisinde hareket ederek ortak akılla en güzele ulaşacağımıza inanıyorum. Çalışma arkadaşlarıma selamlarımı gönderiyorum.” dedi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ