ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI GÖREVİNE ADİL KARAİSMAİLOĞLU ATANDI

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine Adil Karaismailoğlu atandı.
28/03/2020 04:00

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI GÖREVİNE ADİL KARAİSMAİLOĞLU ATANDI

Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine Adil Karaismailoğlu atandı.

1969 Trabzon doğumlu olan Bakan Karaismailoğlu, lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde; yüksek lisans eğitimini ise Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı.

Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünde ilk görevine başlayan Karaismailoğlu, 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğünde göreve başladı ve burada çeşitli birimlerde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğünde Trafik Kontrol Merkezi, Sinyalizasyon, Akıllı Trafik Sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğüne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirilen Karaismailoğlu ulaşımla ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı sağladı. Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandıktan sonra 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında Ulaşım, Çevre ve Teknoloji Yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı.

Evli iki çocuk babası olan Karaismailoğlu, 20 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ