SAĞLIK ÇALIŞANLARI MARMARAY, BAŞKENTRAY VE İZBAN’DAN ÜCRETSİZ YARARLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada; Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgınına karşı fedakarca savaş veren sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN’dan bugünden itibaren ücretsiz faydalanacağını bildirdi.
21/03/2020 18:00

SAĞLIK ÇALIŞANLARI MARMARAY, BAŞKENTRAY VE İZBAN’DAN ÜCRETSİZ YARARLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada;  Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Koronavirüs salgınına karşı fedakarca savaş veren sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN’dan bugünden itibaren ücretsiz faydalanacağını bildirdi.

Bakan Turhan, Kovid-19’a yakalanan hastaların iyileştirilmesi için fedakarca çalışan sağlıkçılara teşekkür etti.

Dünya genelinde 10 binlerce insanın ölümüne neden olan ve yüz binin üzerinde insana bulaşan Kovid-19’a karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere hükümetin ve milletin cansiperane şekilde savaş verdiğini dile getiren Turhan,  şöyle devam etti:

“Sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır”

“Bu savaşın en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İZBAN’da ücretsiz olarak ağırlayacağız. Söz konusu uygulama bugün itibarıyla başlayacak.”

“Kimlik göstererek uygulamadan yararlanmak mümkün”

Sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İzban’dan faydalanmak için sadece kimliklerini göstermelerinin yeterli olacağına dikkati çeken Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak sağlık çalışanlarının fedakarca mücadelelerinde her zaman yanlarında olduklarını bildirdi.

Bakan Turhan, tüm Türkiye gibi tüm sağlık çalışanlarımızı ayakta alkışladıklarını sözlerine ekledi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ