TCDD TAŞIMACILIK III. EĞİTİM KURULU TOPLANDI

TCDD Taşımacılık AŞ III. Eğitim Kurulu, Genel Müdür Kamuran Yazıcı’nın başkanlığında 20 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.
20/12/2019 03:00

TCDD TAŞIMACILIK III. EĞİTİM KURULU TOPLANDI

 

Toplantı açılışında konuşan Yazıcı, eğitimin önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“ Taşımacılığımız Çin’den Londra’ya kadar geniş bir coğrafyada devam ediyor”

”TCDD Taşımacılık olarak, günde yüksek hızlı trenlerde 22 bin, konvansiyonel trenlerde 49 bin, Marmaray’da 420 bin, Başkentray’da 40 bin yolcuyu, uluslararası ve ulusal blok yük trenlerinde 100 bin ton yükü ulaştırmak hiç de kolay bir sorumluluk değildir. Diğer taraftan işletmeciliğimiz, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ve Trans Hazar Uluslararası Demiryolu Güzergahı ile Çin’den İngiltere’ye kadar geniş bir coğrafyaya yayılmaktadır. Görev ve sorumluluk alanı gittikçe artan Kuruluşumuzun, işletmecilik faaliyetlerini en iyi noktaya taşıyacak eğitim programları büyük önem taşımaktadır.”

“ Rekabete açılan demiryolu sektöründe eğitimler çok önemli”

Yazıcı, demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesiyle birlikte,  rekabete açılan demiryolu tren işletmeciliğini 7/24, 365 gün yaklaşık 12 bin personel ile en etkin, en verimli, en güvenli, en ekonomik bir şekilde gerçekleştirmemizin birinci koşulunun insan kaynağının niceliği ve niteliği olduğuna vurgu yaparak,” Kuruluşumuza yeni personel alımı gerçekleştirilirken, personelimizin bilgi ve becerisini artıran eğitimler de devam etmektedir. Bu kapsamda, 2017 yılında 12.500, 2018’de 13.000, 2019 yılında 10.310 personelin eğitimleri gerçekleştirilmiştir.” dedi.

Merkezinde insan olan ulaşım hizmeti veren demiryolu sektörünün gerek teknolojik gerekse ulaştığı nüfus ve coğrafya olarak gittikçe geliştiğini belirten Yazıcı,” Trenlerimizin en güvenli, en kaliteli hizmet vermesinin en önemli unsurlarından birisi olan makinist eğitimlerine büyük önem veriyoruz. 2020 Yılı Eğitim Programımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ