ATO HEYETİ TCDD TAŞIMACILIK AŞ’Yİ ZİYARET ETTİ

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahaddin Karaoğlan, ATO Meclis Üyesi Halil İbrahim Yılmaz, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt’u makamında ziyaret etti.
15/03/2017 02:17

ATO HEYETİ TCDD TAŞIMACILIK AŞ’Yİ ZİYARET ETTİ

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahaddin Karaoğlan, ATO Meclis Üyesi Halil İbrahim Yılmaz,  TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt’u makamında ziyaret etti.

Demiryolu taşımacılığının serbestleşmesinin hem ülkemizin kalkınmasına hem demiryolu sektörüne katkı sağlayacağını, birçok yeniliği beraberinde getireceğini belirten Baran; Milli Trenle ülkenin sektörel anlamda daha güçlü olacağını; THY ile entegrasyonun sağlanmasının önemine vurgu yaparak, YHT Ankara Garı ile Esenboğa Havalimanı arasında direk geçişlerin yapılması gerektiğini belirtti.

Baran; Başbakan Binali Yıldırım’ı ziyaret ettiklerine dikkat çekerek şunları kaydetti; “Derdimiz Ankara’nın gelişmesi ve kalkınmasıdır. Fuar, kongre, sağlık turizmi çok önemli. Direkt uçuşlar olmayınca, söz konusu turizmler olmuyor. Başbakanımızla direkt uçuşları konuştuk. Ankara’nın daha da gelişmesi için elimizden geleni yapıyoruz.”

Demiryolu taşımacılığının geliştirilmesi için özel sektör, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler başta olmak üzere her kesimle işbirliği alanlarını geliştirmeyi amaçladıklarını belirten TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt;” Şirket olarak özellikle yurt içinde uçağın ulaşamadığı yerlere YHT + uçak kombinasyonu ile hızlı bir şekilde ulaşımı sağlayabiliriz. Vatandaşların tek biletle birden fazla ulaşım aracını kullanarak, sorunsuz bir şekilde gidecekleri yere ulaştırılması konusunda önemli adımlar atıyoruz. Sadece Ankara değil, diğer şehirlerimizde de tedbirler alıyoruz. Şehrin kalabalık yerlerinden ya da üniversitelerden YHT bağlantılı servislerin iyi bir hizmet olacağını düşünüyoruz” diye sözlerine ekledi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ