“DEMİRYOLU SEKTÖRÜNÜN LİDER MARKASI TCDD TAŞIMACILIK 4.AR-GE VE İNOVASYON ZİRVESİNDE YERİNİ ALDI”

“4. Ar-Ge Ve İnovasyon Zirvesi İstanbul’da Yapıldı” Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın himayelerinde 23-24 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi etkinliği düzenlendi.
31/10/2019 05:00

“DEMİRYOLU SEKTÖRÜNÜN LİDER MARKASI TCDD TAŞIMACILIK 4.AR-GE VE İNOVASYON ZİRVESİNDE YERİNİ ALDI”

“4. Ar-Ge Ve İnovasyon Zirvesi İstanbul’da Yapıldı”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın himayelerinde 23-24 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi etkinliği düzenlendi.

Etkinlik, sadece teknolojiyi kullanan değil aynı zamanda teknolojiyi üreten; teknoloji odaklı sanayi hamlesi yapabilen ve yerli girdi sağlayabilen bir ülke olma vurgularının yapıldığı açılış konuşmaları ile başladı.

Ar-Ge merkezleri, demiryolu sektörü kuruluşları, kalkınma ajansları, üniversiteler, teknoparklar, savunma sanayi ve enerji firmaları başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşun yer aldığı etkinlikte katılımcılar AR-GE ve inovasyon alanındaki yetkinliklerini sergiledi.

TCDD Taşımacılık Fuar kapsamında kurulan stant alanında ziyaretçilerini ağırladı.

TCDD Taşımacılık yetkilileri ziyaretçilerine; YHT, Anahat, Konvansiyonel, Marmaray ve Başkentray’da gerçekleştirilen yolcu taşımacılığı, araç filosunun mevcut durumu, yük taşımacılığı ve Kuruluşun hedefleri ile ilgili bilgi verdi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ