TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ KAMURAN YAZICI GÖREVİNE BAŞLADI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Kamuran Yazıcı, 23 Eylül 2019 tarihinde görevine başladı.
22/09/2019 21:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ KAMURAN YAZICI GÖREVİNE BAŞLADI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Kamuran Yazıcı,  23 Eylül 2019 tarihinde görevine başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Selim Dursun, Enver İskurt ve Adil Karaismailoğlu ile birlikte makamına gelen Yazıcı’yı, TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcıları Erol Arıkan, Mehmet Aksoy ve daire başkanları karşıladı.

1967 yılı Trabzon/Maçka doğumlu olan Kamuran Yazıcı, 1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1991 yılında aynı üniversitede Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı.

​1988-1991 yılları arasında özel sektörde görev yapan Yazıcı, 1991 yılından itibaren Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya başladı.

Asfalt Kontrol Mühendisi, Asfalt Arazi Mühendisi, Asfalt ve Planlama Başmühendisi, Trafik Başmühendisi, Bölge Müdür Yardımcısı, Strateji Geliştirme Daire Başkanı, Teftiş Kurulu Başmüfettişi, Program ve İzleme Dairesi Başkanı görevlerinde bulunan Yazıcı, 10 Temmuz 2017 tarihinden bu yana Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

2019/329 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Yazıcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ