TCDD TAŞIMACILIK & VAKIFBANK CIP SALONU HİZMETE AÇILDI

TCDD Taşımacılık AŞ ile VakıfBank işbirliğiyle Ankara YHT Garı'nda CIP Salonu 08 Ağustos 2019 tarihinde hizmete açıldı.
07/08/2019 20:00

TCDD TAŞIMACILIK & VAKIFBANK CIP SALONU HİZMETE AÇILDI

TCDD Taşımacılık AŞ ile VakıfBank işbirliğiyle Ankara YHT Garı'nda CIP Salonu 08 Ağustos 2019 tarihinde hizmete açıldı.

Törene, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ile ilgili kuruluşların temsilcileri katıldı.

Ankara YHT Garı yılda 5.5 milyon yolcuya hizmet veriyor

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Erol Arıkan açılışta yaptığı konuşmada; TCDD Taşımacılık olarak hizmet kalitesini yükselten projelere önem verdiklerini belirterek, Ankara YHT Gar’ında yıllık 5,5 milyon yolcuya hizmet verildiğini, bu yolculardan yaklaşık 500 bininin salondan yararlanacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Arıkan, CIP Salonundan, YHT Business, YHT Business Plus ve YHT Ekonomi Plus bileti olan ya da Vakıfbank’ın belirlediği Vakıfkart sahibi yolcuların ücretsiz yararlanacağını vurguladı.

 “7/24, 365 gün ulaşım hizmeti veren TCDD Taşımacılık olarak bayramda da en iyi hizmete vermek üzere tedbirlerimizi aldık” diye konuşan Arıkan, bayramda işinin başında olan demiryolculara teşekkür etti.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun da 2016'da hizmete açılan garın, VIP Salonunun yanı sıra CIP Salonuna kavuşmasından mutluluk duyduklarını,  TCDD olarak hergün bir yeniliğe imza atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Raylı ulaşıma özel Rail&Miles kartları kazandırıyor

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih de banka olarak TCDD ile başlayan iş birliğinin TCDD Taşımacılık'la devam ettiğini belirterek, salonun işletmesinin TAV tarafından yapılacağını, bu alandan VakıfBank Rail&Miles, VakıfBank Platinum, VakıfBank MilPlus, VakıfBank MilPlus Platinum, VakıfBank Private Card ve VakıfBank Platinum Plus kredi kartı sahibi yolcuların ücretsiz faydalanabileceğini söyledi.

Üstünsalih, raylı ulaşıma özel Rail&Miles adında kazandıran kartlarıyla 65 bin seyahat sever müşterinin hayaline ortak olduklarını belirterek, işbirliğinin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından TCDD Taşımacılık& Vakıfbank CIP Salonu hizmete açıldı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ