GENEL MÜDÜR EROL ARIKAN’IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Genel Müdür Erol Arıkan’ın 15 Temmuz Demokrasi Günü Mesajı
13/07/2019 23:00

GENEL MÜDÜR EROL ARIKAN’IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz  2016 tarihinde gerçekleşen hain darbe girişimine milletçe karşı duruşumuzun ve” Milletimizin Zaferi’” nin 3. Yılındayız.

Aziz Milletimiz; 7’den 70’e, kadınından erkeğine, siyasi düşüncesi, etnik yapısı, inancı ne olursa olsun, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara koşarak cumhuriyetimize, demokrasimize, birlik ve beraberliğimize var gücüyle sahip çıktı.

Eli kanlı terör örgütünün hain saldırılarında, Türkiye’nin en uzun 48 saatinde milletimiz 248 şehit verdi, 2196 vatandaşımız ise yaralanarak, gazi oldu. 

Kararlı duruşuyla milletimiz, var olduğu sürece ülkemiz üzerinde planlar kuran hainlere asla müsaade etmeyeceğini de bir kez daha gösterdi.

Ülkemizin siyasi tarihinde meydana gelen en hain olaylarından olan ve demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen darbe girişimine, milletin genci, yaşlısı, tüm fertleriyle beraber demiryolcular da omuz omuza karşı durdular. Ankara’ da, İstanbul’da ellerinde bayrakları ve yüreklerindeki vatan sevdalarıyla sokaklara, meydanlara inen vatan evlatlarını taşıdılar. Demiryolcular da hain darbe girişimine karşı duruşun isimsiz kahramanlarından oldular.

Ülkemizdeki birlik ve beraberliği bozmak isteyen başta FETÖ olmak üzere tüm şer odaklarını bir kez daha nefretle kınıyorum.

Vatan, millet ve bayrak sevdasıyla 15 Temmuz gecesi sabaha kadar meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımız ile şerefli ordu ve emniyet mensuplarımızdan şehitlik ve gazilik şerefine nail olan kahramanlarımızı sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Erol ARIKAN 

TCDD TAŞIMACILIK AŞ

Genel Müdür ve

Yönetim Kurulu Başkanı

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ