GENEL MÜDÜR VEYSİ KURT’TAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, DEMARD Başkanı Nami Aras’ın bulunduğu heyetle birlikte, geçtiğimiz günlerde hemzemin geçitte meydana gelen kaza sonucunda ağır yaralanan makinist Resul Derin’i tedavi olduğu hastanede ziyaret etti ve durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.
21/02/2017 03:34

GENEL MÜDÜR VEYSİ KURT’TAN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, DEMARD Başkanı Nami Aras’ın bulunduğu heyetle birlikte,  geçtiğimiz günlerde hemzemin geçitte meydana gelen kaza sonucunda ağır yaralanan makinist Resul Derin’i tedavi olduğu hastanede ziyaret etti ve durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Kurt, hemzemin geçit kazalarının karayolu sürücülerinin trafik kurallarına uymaması, acele etmesi, dikkatsiz davranması sonucunda meydana geldiğine vurgu yaparak; “Karayolu sürücülerinin, hemzemin geçitlerden geçişleri esnasında trafik kurallarına uymaları, ikaz levhalarına azami dikkat etmeleri gerekiyor. Çünkü bir trenin durabilmesi en az 750 metrede mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla, hemzemin geçit kazalarında trenin suçlu olarak gösterilmesinden son derece üzüntü duyuyoruz. Bu algıyı değiştirmemiz lazımdır. Makinistlerimizin her biri uzun yıllar süren eğitimler sonucunda bu unvanı hak etmiştir. Bu kazada yaralanan ve taburcu olan tren personelimiz Abdülhalim Kara ve stajer Emre Okyay’a ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Vefat eden karayolu sürücüsüne Allah’tan rahmet diliyorum. Bu tür kazaların alınan önlemler ve karayolu sürücülerinin bilinçlenmesi sonucunda her geçen yıl azalması ise bizleri mutlu etmektedir. ” dedi.

DEMARD Başkanı Aras da; karayolu sürücüsü olmak çok kısa bir eğitim ve sınav sürecini gerektirirken;  makinistlik,  eğitimden sağlığa kadar birçok unsuru kapsayan oldukça meşakkatli bir meslektir. Yaralanan arkadaşlarıma geçmiş olsun derken, tüm makinist arkadaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum, diye duygularını ifade etti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ