TCDD TAŞIMACILIK AŞ KARİYER FUARINA KATILIYOR

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı himayelerinde Türkiye genelinde 87 üniversitenin işbirliği ile düzenlenen 8 bölgesel kariyer fuarından ilki 5 Mart 2019 tarihinde Mersin’de açıldı.
05/03/2019 04:00

TCDD TAŞIMACILIK AŞ KARİYER FUARINA KATILIYOR

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı himayelerinde Türkiye genelinde 87 üniversitenin işbirliği ile düzenlenen 8 bölgesel kariyer fuarından ilki 5 Mart 2019 tarihinde Mersin’de açıldı.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bünyesinde katıldığı fuarda,  üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarında eğitim gören gençlere,  Şirket bünyesinde staj, çalışma fırsatları ve demiryolu meslekleri konusunda bilgi veriliyor.   

Hizmet farklılıkları nedeniyle memur ve işçi pozisyonlarında personel istihdam eden TCDD Taşımacılık,  işçi personel alım sürecini İŞKUR işbirliği; memur personel alım sürecini ise Devlet Personel Başkanlığı (DPB) ile yürütüyor.

Demiryolu Mesleklerinin Geleceği Var!

Makinist, kondüktör, lojistik memuru, raylı sistemler bakım ve onarım görevlisi, tren teşkil görevlisi vb. demiryolu mesleklerinin yanı sıra çeşitli mühendislik dallarından personel istihdam eden TCDD Taşımacılık,  halen bin 213 kilometre yüksek hızlı demiryolu hattı, 11.497 km konvansiyonel olmak üzere toplam 12 bin 710 km’lik demiryolu ağı ve 669 adet gar, istasyon ve durak ile hizmet veriyor.

Günde yüksek hızlı trenlerle 25 bin, konvansiyonel trenlerle 45 bin,  Marmaray’da 220 bin, Başkentray’da 45 bin yolcu, yük trenleriyle 100 bin ton yük taşıyor.

TCDD Taşımacılık AŞ,  büyüdükçe istihdam ihtiyacı artıyor

Yaklaşık 12 bin personeli bulunun Şirketin inşa edilen ve yapımı planlanan yüksek hızlı ve hızlı demiryolu projeleri ile işletmecilik ağı genişlerken, istihdam ihtiyacı da artıyor.

Her yıl staj fırsatı

Her yıl üniversite öğrencilerine staj imkanı sunan Şirkette, 2018 yılında personel sayısının yüzde 5'i alınarak 262 ön lisans ve 188 lisans olmak üzere toplam 450 yükseköğretim programı için staj kontenjanı tahsis edildi.

Staj yapmak isteyen öğrencilerin staj talepleri; mayıs ayında, Ankara’da bulunan Genel Müdürlüğe ya da Bölge Müdürlüklerine (İstanbul, Ankara, İzmir, Sivas, Malatya, Adana, Afyonkarahisar)  şahsen müracaat edilerek alınıyor, uygunlukları değerlendiriliyor.

Bir sonra ki Doğu Anadolu Kariyer Fuarı adı altında  8-9 Mart tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştirilecek.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ