TCDD TAŞIMACILIK 2018 HİZMET İÇİ SEMİNERLERİNİ TAMAMLADI

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünün 2018 yılı II.dönem Hizmetiçi Seminer Programı Genel Müdür Veysi Kurt’un katılımıyla 29 Kasım 2018 tarihinde yapılan törenle sona erdi.
30/11/2018 15:32

TCDD TAŞIMACILIK 2018 HİZMET İÇİ SEMİNERLERİNİ TAMAMLADI

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünün 2018 yılı II.dönem  Hizmetiçi Seminer Programı Genel Müdür Veysi Kurt’un katılımıyla 29 Kasım 2018 tarihinde yapılan törenle sona erdi. 

Törende eğitim seminerlerini değerlendiren Genel Müdür Kurt, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünün sadece ülkemize değil, dünya nüfusunun önemli bir bölümünün yaşadığı Çin’den Avrupa’ya, Türki Cumhuriyetlerine, Orta Doğu’ya kadar geniş bir coğrafyada hizmet verdiğine vurgu yaptı.

“Demiryolu tarihinin en yüksek rakamlarını kurulduğumuz yıl elde ettik”

Mühendis olarak girdiği demiryolu sektöründe tam 32 yıldır hizmet verdiğini söyleyen Kurt, demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesiyle demiryolu işletmecisi olan TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünün ilk yılı olan 2017 yılında taşıdığı yük miktarı ve yolcu sayısında demiryolu tarihindeki en yüksek rakamları yakaladığını belirterek şöyle dedi:  

“Araç filomuzun yüzde 15’ini özel sektöre kiraya vermemize rağmen kuruluşumuzun ilk yılında tüm zamanların en iyi rakamlarını elde ettik. 2018 yılında ise geçen yılın aynı dönemine oranla yük taşımacılığımızı 400 bin ton artırdığımızı görüyoruz, YHT’lerde yolcu sayımızı bir milyon, konvansiyonel trenlerde iki milyon Marmaray’da ise 5 milyon yolcu artışımız söz konusu. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

“Her türlü zorluğa rağmen bir dünya markası olacağız”

Her türlü zorluğa rağmen TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğünün bir dünya markası olacağını kaydeden Kurt; “ Şu anda 30 bin kişinin yapacağı işi biz 12 bin kişiyle başarıyoruz. Allah’ın izniyle bu aile her türlü zorluğa rağmen vizyonunu gerçekleştirecek ve dünya markası olma yönünde ilerleyen kuruluşumuz bunu başaracaktır. Ülkemiz için, milletimiz için bunu başaracağız.” dedi.

“Tüm personelimizin ekonomik davranması gerekiyor”

Demiryolu işletmeciliğinin gece gündüz, bayram seyran, yaz kış demeden, büyük bir dikkat, özen ve disiplinle yapılması gereken bir hizmet kolu olduğunun altını çizen Kurt, hak sahibi olan herkesin hakkının verilmesi gerektiğinin altını çizerek; ” Çalışanımızın, işçimizin, memurumuzun, yöneticimizin, kurumumuzun, ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın hakkını teslim edeceğiz. Her hak sahibinin hakkını teslim ederek zorluluklarla mücadele edeceğiz. İstisnasız birbirimize kıymet vereceğiz. Bu kadar ağır işi birbirimizi sevmezsek yapamayız, sevginin çözemeyeceği hiç bir şey yoktur. Mutlaka birbirimize değer verip, seveceğiz, güven vereceğiz ama yanlışla, eksikle mücadele edeceğiz. Bugünümüzü dünden güzel etmek için mücadele edeceğiz. ” dedi.

Tüm personelin ekonomik davranması gerektiğine dikkati çeken;  her işin bir ekonomisi olması gerektiğini söyleyen Kurt,” Yoksa lojistik, ARGE, kalite gibi terimlerden söz edilemez. Zamandan tasarruf aynı zamanda ekonomiden de tasarruftur. İşimizi dikkatli ve özenli yapmakla sorumluyuz. Nerede olduğunuz önemli değildir, isterseniz ofiste, trende, garda her işinizin ekonomisi olmak zorundadır.” diye konuştu.

 

“Müşteri taleplerine göre kendimizi şekillendireceğiz”

Müşterilerin taleplerine göre şekilleneceklerini ve müşteri memnuniyeti için tüm imkanlarını kullanacaklarını söyleyen Kurt,” Küçük de olsa işimizi yaparken bir farkındalık oluşturmamız lazım. Müşterilerimize güven vermemiz lazım. İşimizi kaliteli ve sıfır hata ile yapmalıyız. Bu başarıyı getirmektedir. İşte eğitimlerimizle bunu amaçlıyoruz. Eğitim seminerlerine verdiğimiz önem sizlere verdiğimiz değeri de gösteriyor.” diye belirtti.

Yüksek hızlı trenin insanımızın vizyonunu genişlettiğini belirten Kurt, tüm bu projelerin altında imzasının ve emeğinin olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Eğitim kapanışı sonrasında Kuşadası Belediye Başkanlığını ziyaret eden Veysi Kurt, Kuşadası Belediyesi Başkan Vekili Hakan Turhan ve Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç’ı ziyaret ederek TCDD Taşımacılık ailesine gösterilen özen ve değer için teşekkür etti. Başkan Vekili Hakan Turhan ise böylesine büyük bir aileyi ve köklü bir kurumu ilçelerinde görmekten mutluluk duyduklarını, her daim kapılarının açık olduğunu söyledi.

Ziyaretlerine Kuşadası Kaymakamlığı ve Selçuk Kaymakamlığında devam eden Kurt, tren maketi hediye etti.

2018 Yılı I inci ve II Dönem Eğitim Programı çerçevesinde birer haftalık 35 program düzenlendi. Eğitim seminerine yıl içerisinde yaklaşık 1700 personel katıldı. Hizmet içi eğitim seminerlerinin 2019 yılında da devam etmesi planlanıyor.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ