ATAMIZI 80. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE SAYGIYLA MİNNETLE ANIYORUZ

Atamızı 80. ölüm yıl dönümünde saygıyla minnetle anıyoruz
09/11/2018 14:01

ATAMIZI 80. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE SAYGIYLA MİNNETLE ANIYORUZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün,  “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” sözü doğrultusunda onun bize emanet ettiği güzel vatanımıza sahip çıkıyor; çocuklarımıza kalkınmış, müreffeh bir ülke bırakmak için canla başla çalışıyoruz.

Atatürk; demiryolcular için sadece ülkemizin kurucusu değil, aynı zamanda demiryoluna da altın çağını yaşatan en bilge demiryolcudur.

Demiryolları bir memleketin toptan, tüfekten daha mühim bir emniyet silahıdır.” diyerek bugün Doğu, Vangölü, Güney Kurtalan ekspreslerimizin geçtiği Sivas, Erzurum, Kars başta olmak üzere yaklaşık 3 bin 500 kilometrelik demiryolu ağı inşa edilmesini sağlamış; yabancıların elindeki hatları millileştirmiştir.

YHT, anahat ve banliyö trenleriyle günde yaklaşık 300 bin vatandaşa güvenli, konforlu, keyifli bir yolculuk hizmeti sunan ve 80 bin ton yük taşıyan 11 bin kişilik TCDD Taşımacılık ailesi olarak mirasımıza sonuna kadar sahip çıkıyor; bugünü dünden, yarını bugünden daha iyi, daha güzel kılmak için 24 saat çalışıyoruz.

10 Kasım’da bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla, rahmetle yâd ediyoruz.

 

Veysi KURT

TCDD Taşımacılık AŞ

Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ