TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ VEYSİ KURT'UN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt’un Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28/10/2018 08:47

TCDD TAŞIMACILIK GENEL  MÜDÜRÜ VEYSİ KURT'UN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimizin 95. yılını gururla ve onurla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nın başlamasıyla birlikte, demiryolcular, diğer vatanseverlerle beraber, büyük bir özveriyle ‘Kurtuluş’ için çaba harcamışlar; özellikle çeşitli cephelerdeki savaşlar sırasında, ordunun silah, malzeme ve yiyecek bakımından ikmali yolunda, ölümü göze alarak çalışmışlardır.

Cumhuriyete kavuştuğumuzdan bu güne geçen 95 yılda, ülkemizde her alanda çok önemli gelişmeler yaşanmış, yapılan yatırımlarla halkımızın refah seviyesi gelişmiş ülkelerle yarışır hale gelmiştir.

Her zaman olduğu gibi bugün de demiryolcular halkımızın, sanayicimizin, ihracatçımızın yanında ülkemizin refahı, dirliği ve başarısı için ter dökmektedir.

Ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet göklerde dalgalandırmak, ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızı sonsuza kadar korumak bize bu vatanı emanet eden şehitlerimize, gazilerimize, onların aziz hatıralarına karşı en büyük vazifemizdir, sorumluluğumuzdur.

TCDD Taşımacılık ailesi olarak, ülke içinde ve dışında Aziz milletine hizmet etmenin kutsallığı bilinciyle, inançla, kararlılıkla ülkemizi yükseltmek ve yüceltmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor saygılarımı sunuyorum.

Veysi Kurt

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve

Yönetim Kurulu Başkanı

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ