ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI SAYIN CAHİT TURHAN'IN MESAJI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN'ın mesajı
11/07/2018 00:21

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI SAYIN CAHİT TURHAN'IN MESAJI

10 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunuyorum. Öncelikle ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyor, devraldığım sorumluluğun önemini ve ağırlığını çok iyi bildiğimi belirtmek istiyorum.

Hem ülke olarak hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yeni bir döneme daha başlıyoruz. Bu dönem bizim için, mevcut projeleri bitireceğimiz, yeni projeleri hayata geçireceğimiz; devraldığımız bayrağı daha da ileriye taşıyacağımız bir dönem olacaktır. Hizmet kalitemizi daima artırarak; Türkiye'nin gelişimi, toplumun kalkınması ve Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı için koyduğumuz hedeflere ulaşmada gerekli her türlü gayret ve kararlılığı göstereceğiz.

Keza bizim vizyonumuz, ülkemizin rekabet gücüne ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkı veren; güvenli, erişilebilir, ekonomik, konforlu, hızlı, çevreye duyarlı, kesintisiz, dengeli, çağdaş hizmetlerin sunulduğu, sürdürülebilir bir ulaştırma sistemi oluşturmaktır. Bu vizyon içerisindeki temel unsur İnsandır, İnsana hizmettir. Bu vizyon çerçevesinde de gelecekte görmeyi hedeflediğimiz Türkiye için çalışacağız.

Biliyoruz ki; ulaşım sektörü ekonomik kalkınmada temel etkenlerden biri olan ve toplum refahının artırılmasına katkı sağlayan en önemli hizmet sektörüdür. Diğer bir anlamda ekonomik ve sosyal gelişimin lokomotifidir.

Bu kapsamda da amacımız devam eden bütün yatırımları hızla hizmete vermek ve dev yatırımlarla ülkemizi daha da ileriye taşımak olacaktır.

Ulaştırma ailesi olarak çalışma arkadaşlarım da bundan önce gösterdikleri başarıları aynı azim ve çalışma şevkiyle devam ettirerek ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasında önemli rol oynamaya devam edeceklerdir.

 

Mehmet Cahit TURHAN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ