9. LOJİSTİK MERKEZ, PALANDÖKEN HİZMETE GİRDİ

Erzurum/ Palandöken Lojistik Merkezi, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı törenle 13 Haziran 2018 tarihinde açıldı.
15/06/2018 02:07

9.  LOJİSTİK MERKEZ, PALANDÖKEN HİZMETE GİRDİ

Erzurum/ Palandöken Lojistik Merkezi, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katıldığı törenle 13 Haziran 2018 tarihinde açıldı.

En büyük bahtiyarlık siz insanımıza hizmet edebilmek.

Erzurum Palandöken Lojistik Merkezi’nin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ ” Biliyoruz ki hayatımızda kazanacağımız en büyük şeref tadabileceğimiz en büyük bahtiyarlık siz insanımıza hizmet edebilmek. Bugün açılışını yaptığımız bu lojistik merkezi sadece bir örneği. Biz size hizmet etmekten hiç yorulmayacağız" dedi.

Türkiye’yi lojistik bir üs ve dünyanın lojistik merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz

UDH Bakanı Arslan da  Bakanlığının  2003 yılından beri Erzurum’a yaptığı yatırımın 6 milyar 770 milyon TL olduğunu, Türkiye’nin lojistik bir üs ve dünyanın lojistik merkezi haline gelmesini amaçladıklarını ifade ederek şöyle konuştu:  " Palandöken Lojistik Merkezi  21 lojistik merkezimizden birisi. Bunlardan sekiz tanesi bitti bu dokuzuncusu. 350 bin metrekare yani 350 dönüm, bununla da yetinmiyoruz Kars’ta da yapılıyor. Amacımız ülkemizi lojistik bir üste getirip, ülkemizi dünyanın lojistik merkezi haline getirmek.”

Palandöken Lojistik Merkezi yatırım tutarı 105 milyon TL
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise bugüne kadar demiryollarına 85 milyar liranın üzerinde yatırım yapıldığını ifade ederek Erzurum Palandöken Lojistik Merkezinin 105 milyon TL yatırım tutarında, 350 bin m2’lik alan üzerine kurulu ve yıllık 437 bin ton taşıma kapasitesine sahip olduğunu söyledi.

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ