ANKARA LOKOMOTİF BAKIM ATÖLYESİ PERSONEL SOSYAL TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Ankara Lokomotif Bakım Atölyesi Müdürlüğü çalışanlarına hizmet verecek sosyal tesis 25 Nisan 2018 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.
26/04/2018 07:03

ANKARA LOKOMOTİF BAKIM ATÖLYESİ PERSONEL SOSYAL TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Ankara Lokomotif Bakım Atölyesi Müdürlüğü çalışanlarına hizmet verecek sosyal tesis 25 Nisan 2018 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.

Açılışa Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, TCDD Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, DEMARD Başkanı Nami Aras’ın yanı sıra çok sayıda TCDD Taşımacılık AŞ Daire Başkanı, STK temsilcisi ve çalışanlar katıldı.

“Her zaman insan odaklı çalışıyoruz”

Açılış töreninde katılımcılara hitap eden Kurt, her zaman insan odaklı çalıştıklarını ve bunu çok önemsediklerini dile getirip şunları söyledi: ”Herkesin malumudur ki biz hakikaten insan odaklı çalışmayı önemsiyoruz. Paydaşlarımızla işbirliği içinde çalışmaya önem veriyoruz. Bu bağlamda bu sosyal tesisi bu işbirliği anlayışı ve ruhuyla hizmete sunuyoruz.”

“Bize bu zorlu süreçte destek verenlere teşekkür ediyorum”

Sözlerini sürdüren Kurt, “Öncelikle bugüne kadarki çalışmalarımızda bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesin bildiği gibi, TCDD Taşımacılık AŞ, bu yıl 3. yılını idrak ediyor. Geçen sene 1 Ocak’ta kendi bütçe ve kaynaklarımızla faaliyetlerimize başladık ancak fiili olarak 3. senemizi idrak ediyoruz. Bu zorlu süreçte bize vermiş olduğunuz destekten dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Desteklerinizi her zaman yanımızda bulduk. Türk-İş, Demiryolu-İş ve diğer STK’lara memurlarımız ve işçilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

“Birlik ve beraberlik ruhu ile daha iyi bir noktaya geleceğiz”

Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Kurt, “Biz bu yola çıkarken devletimizin bize teslim etiği bu şirketi daha iyi bir seviyeye çıkarmaya, TCDD Taşımacılık AŞ’yi Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da demiryolu taşımacılığında ve lojistikte çok iyi bir yere getirmek için söz verdik. 2017 yılını son yılların en iyi değerlerini yakalayarak tamamladık. Bu yılın son dört ayında yine son yılların en iyi değerlerine ulaştık.  Yolumuza başarıya olan inancımızla devam ediyoruz. Şirketimizin başarısının ardında işçilerin, memurların ve yöneticilerin emeği ve desteği var. Bu birlik ve beraberlik ruhu içinde daha iyi bir noktaya geleceğimize inancım tamdır.” diye konuştu.

“Ülkemiz için çalışırken aynı zamanda dünya için de çalışmalıyız”

Sadece Türkiye için değil dünya için de çalışmanın gerekliliğine vurgu yapan Kurt, “Tabi ki ülkemizde birçok önemli proje hayata geçiriliyor, en iyi otoyollar, en iyi yüksek hızlı tren yolları yapılıyor ve bütün ülkelerin gözü üzerimizde. Bu nedenle bizler çalışmalarımızda daha dikkatli olmalıyız ve daha çok çaba sarf etmeliyiz.  Ülkemiz için çalışırken aynı zamanda dünya içinde çalışmalıyız. Dünden daha iyi olmak için çıktığımız bu yolda STK’larımızın, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın verecekleri destek bizim için çok kıymetlidir.” Sözlerini sarf etti.

“Demiryolları benim evim, ailem”

Açılış öncesi çalışanlara hitap eden Türk-İş Başkanı Atalay “ Ben demiryolcuları işçi ve memur olarak ayırmıyorum, hepsine demiryolcu diye bakıyorum. Demiryolları camiası işçisiyle ve memuruyla büyük bir ailedir. Şu anda Türk-İş Genel Başkanıyım, biz de 4 milyonluk bir aileyiz. Demiryolları benim evim, ben bu kuruma 13-14 yaşında girdim.” diyerek sözlerine başladı.

“Veysi Kurt’a ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum”

TCDD Taşımacılık AŞ’nin yeni kurulduğuna dikkat çeken Atalay, ”Genel Müdür Veysi Kurt ve ekibinin çalışmalarını ve gayretlerini yakından takip ediyorum. Şirketin yeni kurulması sebebiyle illa ki sıkıntılar ve sorunlar olacaktır. Ancak Veysi Bey ve ekibi sorunların üstesinden gelecek kadar tecrübeli ve bilgilidir. Ortaya çıkan sorunları STK’lar kendilerine iletiyorlar, ben de iletiyorum. Misafirperverliğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu güzel sosyal tesisin faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese, başta TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt’a ve mesai arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Allah ülkemizin yardımcısı olsun. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Tesisimiz hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Yapılan tesisin çok güzel olduğunu ve çok beğendiğini söyleyen Atalay’ın “Tesise bakıyorum da çok nostaljik bir mekan, aman Ankaralılar duymasın; buraya pikniğe, kahvaltıya gelirler.” sözleri gülüşmelere sebep oldu.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan sosyal tesis TCDD Taşımacılık AŞ Ankara Lokomotif Bakım Atölyesi içerisinde hizmet veriyor, aynı anda 70 kişinin yararlanabileceği tesisin içerisinde dinlenme ve kitap okuma bölümleri bulunuyor  

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ