TCDD TAŞIMACILIK 2018 HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Kurt: “Birinci yılımızda tüm değerlerimiz pozitif yani bütün üretim kalemlerimizde bir önceki yıla göre artıştayız. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”
03/04/2018 05:29

TCDD TAŞIMACILIK 2018 HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Kurt: “Birinci yılımızda tüm değerlerimiz pozitif yani bütün üretim kalemlerimizde bir önceki yıla göre artıştayız. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

TCDD Taşımacılık AŞ’nin 2018 Hizmet içi Eğitim Seminer Programı,  02 Nisan 2018 tarihinde Genel Müdür Veysi Kurt’un katıldığı oturumla başladı.

Şirketin sektördeki bir buçuk yılını değerlendiren Kurt, hızlı, güvenilir, ekonomik, konforlu ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla mevcut altyapı ve tren filosunu daima hizmete hazır tutmak, sektörün geleceğine yönelik ihtiyaç analizleri yaparak yeni demiryolu proje ve çözümlerini hayata geçirmek misyonu ile yola çıkan TCDD Taşımacılık AŞ’nin tüm faaliyetlerinde insan odaklı olduklarının altını çizdi.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin en ağır sorumluluk taşıyan birimlerinden birinin makinistlik olduğuna dikkat çeken Kurt, birkaç saniyenin bile çok önemli olduğu bu meslekte moral ve motivasyonun çok önemli olduğunu belirterek, hayati ve maddi değerleri emanet alan makinistlerin kutsal bir görevi icra ettiklerini söyledi.

Bütün üretim kalemlerimizde bir önceki yıla göre artıştayız.”

Şirketin sektöre girdiği günden bugüne kadar farkındalık oluşturduğunu ve yeni yönetim anlayışı ve yeni bakış açısıyla iş yapma alışkanlıklarını değiştirdiğine vurgu yapan Kurt şunları söyledi: “Şirketimiz 2016 yılının Haziran ayında kuruldu. TCDD ile ayrılma süreci yaklaşık 6-7 ay sürdü. Ancak bir yıl kendimiz icra ettik, şu an ikinci yılımızdayız. Birinci yılımızda tüm değerlerimiz pozitif yani bütün üretim kalemlerimizde bir önceki yıla göre artıştayız. Bir başka deyişle bugünü dünden daha iyi bir noktaya getirmeyi başarmışız.  Gerek yüksek hızlı, gerek Marmaray gerekse yük taşımacılığındaki değerlerimiz hepimizi gururlandıracak değerlere sahip. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Değerlerin oluşmasının bir farkındalık olduğunu dile getiren Kurt, “planlı ve özverili çalışmanın sonuçlarını sizlerle birlikte yaşıyoruz. Kalitemizle, hizmetimizle ve memnuniyet oranlarındaki yükselişimizle bir artış trendindeyiz. Daha da artarak devam edeceğine inanıyorum. İşte tam bu noktada eğitim seminerlerinin katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Her zaman daha iyiyi hedeflemeliyiz”

Değerlerin korunmasını isteyen Kurt, “Başarımızla yetinmemeliyiz, bundan sonra ki süreçte de kendimizi sürekli sorgulamalıyız. Daire başkanlarımızdan memurumuza, yol işçimizden çaycımıza kadar özeleştiri yapmalıyız. Her zaman daha iyiyi hedeflemeliyiz. Artık TCDD Taşımacılık AŞ kültürüyle hareket etmeliyiz.” ifadelerine yer verdi.

“Başarı sevgiden geçer”

İnsan odaklı olduklarını ve başarının sevgiden geçtiğini hatırlatan Kurt, “Öncelikle işimizi seveceğiz. Birbirimizi seveceğiz. Herkesin hakkını teslim edebiliyorsak hedeflerimize daha çabuk ulaşırız. Şirketin, çalışanın, işçinin, yöneticinin, ülkenin velhasıl herkesin hakkını vermemiz gerekli. Bu konuda kendimizi sorgulamalıyız. Başarıya giden yolun haktan geçtiğini unutmayalım.” dedi.

“ Burada söylediklerim talimattır”

Burada söylediği, altını çizdiği her konunun Şirketi daha iyi bir noktaya getirmek üzere söylendiğine dikkat çeken Kurt,” hızlı karar vermek, hızlı çalışmak, mobil olmak, pratik olmak esastır. Bunun için analiz lazım, etkinlik lazım, kalite lazım, etüt lazım. Buradaki konuşmalarım emirdir, her bir personel için talimattır. 32 yıldır demiryolu sektöründe endüstri mühendisi olarak Şirketimizin dağını taşını, istasyonunu, rampasını biliyorum. Eğer birşeye çok inanırsak sonuçları da ona göre olur. 1991 yılında Endüstri Mühendisi olarak yük taşımacılığımızın en önemli terminali olan Yakacık’ta iş süreçlerini incelemeye gittiğimde, bu ölçümlemenin işletmeciliğe katkısı henüz tam olarak oradaki personel tarafından idrak edilmiyordu. Ama bu ölçümlemelerle bir şeyleri değiştirdik ve daha etkin ve verimli bir hale getirdik. Demek istediğim işin ölçülmesi çok önem taşımaktadır. İnsan odaklı, maliyet odaklı, enerji odaklı, tasarruf odaklı düşüneceğiz ve farkındalık oluşturacağız. Yapılan ya da yapılması planlanan her işin en ince ayrıntısına kadar bileceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Genel Müdür Veysi Kurt; hizmet içi eğitim seminerlerinin başarılı geçmesini temenni ederek sözlerini noktaladı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ