YÜREĞİMİZ ENGELLİ OLMASIN

TCDD TAŞIMACILIK AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt'un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
02/12/2017 04:25

YÜREĞİMİZ ENGELLİ OLMASIN

"3 Aralık Dünya Engelliler Günü" bütün insanlık için önem taşımaktadır. Dünyada yaklaşık 500 milyon, ülkemizde 8 milyon 500 bin engelli kardeşimiz olduğu düşünüldüğünde, sadece devlet, sadece kurumsal anlamda değil, bireysel olarak da herkese görev ve sorumluluk düştüğü bir gerçektir.

TCDD taşımacılık AŞ, engelli kardeşlerimizin en temel ihtiyacı olan ulaşım hizmetinden eşit olarak yararlanmaları, istihdam edilmeleri konusunda en fazla hassasiyete sahip kuruluşların başında gelmektedir.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızın önderliğinde “Engelsiz ulaşım ve iletişim” hedefi ile engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştırmak, onların yaşadığı zorlukları en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda;

Yüksek hızlı ve konvansiyonel trenlerimizde yaklaşık üç milyon, kentiçi toplu ulaşımda milyonlarca engelli kardeşimizi ücretsiz olarak taşıdık, taşımaya devam ediyoruz.

Engelli yolcularımızın çağrı merkezinden görüntülü iletişim ya da gişelerden işaret dilini bilen personelle bilet almalarını sağlıyoruz.

Dünyada ilk kez, sadece görme engelli yolcuların erişebileceği sesli kitap içeriklerinin YHT Eğlence Sistemimize yüklenmesi için çalışmalar yapıyoruz.

Bu çalışmalarımız sonucunda TCDD Taşımacılık AŞ, Sayın Bakanımız önderliğinde başlatılan "Türkiye'de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği için Teknik Yardım Projesi" kapsamında,  teşekkür belgesine layık görüldü.

En büyük engelin yüreklerdeki engel olduğunu hatırlatarak, sevgi ile aşamayacağımız hiçbir engelin kalmayacağına inandığımı özellikle belirtmek istiyorum.

TCDD Taşımacılık AŞ ailesi adına, demiryolu sektöründe emek veren engelli arkadaşlarıma ve tüm engelli kardeşlerime, ailelerine en derin sevgilerimi sunuyorum.

Veysi KURT

TCDD Taşımacılık AŞ

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ