AVRUPA ŞAMPİYONU AMPUTE MİLLİ TAKIMI YHT’DE

Ampute Milli Takımımız Konya-Ankara arası seyahatinde yüksek hızlı treni tercih etti. 
20/10/2017 04:18

AVRUPA ŞAMPİYONU AMPUTE MİLLİ TAKIMI YHT’DE

Atiker Konyaspor ile Avusturya temsilcisi Salzburg arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi maçını izlemek üzere Konya’da bulunan Ampute Milli Takımımız Konya-Ankara arası seyahatinde yüksek hızlı treni tercih etti. 

20 Ekim Cuma günü 7.50’ de Konya’ dan kalkan YHT ile seyahat eden Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımını Ankara YHT Garına varışlarında TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt karşıladı. 

Teknik ekip, takım kaptanı Osman Çakmak ve futbolcularla bir süre sohbet eden Kurt ”Ülkemize yaşattığınız büyük sevinç için sizlere teşekkür ediyorum. Bayrağımızı dalgalandırdınız, Türkiye adına bir ilke imza attınız. Azmin, inancın ve kararlılığın temsilcisi oldunuz. Sizleri Türk Milleti ve demiryolu camiası adına en kalbi duygularımla tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Sizleri trenlerimizde ağırlamaktan onur duyduk” dedi. Yüksek Hızlı Trenler ve YHT projeleri hakkında bilgi veren Genel Müdür Kurt “Bizlerde sizler gibi ülkemizin başarısı için durmadan çalışıyoruz, demiryolu ailesi adına başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konforlu Bir Yolculuk Yaptık

Yolculuklarının çok keyifli geçtiğini belirten takım kaptanı Osman Çakmak “bize eşlik eden çalışanlarınıza şahsınızda çok teşekkür ediyorum, personeliniz güler yüzlü ve konuksever, çok konforlu bir yolculuk yaptık, kendimizi evimizde gibi hissettik” dedi.

Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı Antrenörü Uğur Özcan’ a günün anısına seyahat ettikleri trenin maketini hediye etti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ