DOĞU EKSPRESİ


19/12/2018 13:12

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından Ankara-Kars hattında işletilen Doğu Ekspresi özellikle son yıllarda trene verilen önem ve tur operatörleriyle yapılan işbirliği sayesinde en fazla tercih edilen trenlerden birisi haline gelmiştir.

Bin 300 kilometreyi yaklaşık 25 saatte alan ve özel bir parkur olarak yurt dışından da ilgi gören Doğu Ekspresi halen dört yataklı, dört pulman, iki kuşetli, bir yemekli vagon ile seferlerine devam etmektedir.

Doğu Ekspresinde bulunan dört pulman, iki kuşetli ve iki yataklı vagonun tamamı bireysel yolculara tahsis edilerek 30 gün öncesinden satışa sunulmaktadır.

Acente,  dernek, öğrenci grubu, fotoğrafçılık grupları, dağcılık kulüpleri, vakıf vb. gruplar için ise iki yataklı vagon ilave edilmektedir.

2018-2019 sezonunda bu gruplar için ilave edilen iki adet yataklı vagonun adil bir şekilde tahsisi için TCDD Taşımacılık internet sitesinde duyuru yapılmış, 04 Haziran-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınan talepler değerlendirilerek bu gruplar için bağlanan iki yataklı vagon eşit bir şekilde tahsis edilmiştir.

Gençler, gruplar ve diğer yolcularımızın ülkemizin önemli bir destinasyonunda seyahat edebilmelerine fırsat tanımak için oldukça ekonomik fiyatlarla hizmet sunulmaktadır. Bu fiyatların etkisi ve trendeki yataklı ve kuşetli vagonların otel konforunda sunduğu kalitenin etkisi ve tur operatörleriyle yapılan işbirliği sayesinde Doğu Ekspresine talep kapasitesinin çok üzerinde olmaktadır.

Doğu Ekspresi Ankara-Kars arasında 53 istasyonda duruş yapmakta ve buralardaki yolcularımız için de trende pulman vagon tercih edilmektedir. Talep durumuna göre pulman vagon yerine yataklı ya da kuşetli vagon konularak talebe cevap verilmektedir.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ