Salon Vagon

Nedir, Özellikleri ve Fiyatı

Salon Vagon

TCDD Taşımacılık tarafından yolculara sunulan hizmetlerden biride özel vagon hizmetleridir. Bu vagon hizmetlerinden biri olan salon vagon da hem sevdikleriniz ile paylaşmak istediğiniz özel günlerde sizleri ağırlarken hem de toplantılarınızı zamanında yapmanız için tasarlanmıştır. Salon vagon hizmeti yolcuların konforlu ve güvenli bir şekilde seyahatini sağlayarak benzersiz bir yolculuk geçirmenizi sağlar.

Salon Vagon Nedir?

Salon vagon hem iş seyahati yapacak kişiler hem de sevdikleri ile özel günlerde bulaşacak olanlar için eşsiz hizmet sunan TCDD Taşımacılık vagonlarından biridir. Ekspres trenlere bağlanan bu vagonların içerisinde muhabbet amaçlı salon bölmesi, toplantı alanı, özel duş, WC, lavabo düzeni, süit oda, iklimlendirme sistemleri ( ısıtma, soğutma, havalandırma), otomatik aydınlatma sistemi gibi benzersiz ve kaliteli hizmetleri ile konforlu bir ortamda yolculuğun keyfini hem çalışarak hem de güzel vakit geçirerek çıkartabilirsiniz.

Salon Vagon Özellikleri

Benzersiz ve konforlu seyahat etme olanakları ile seyahat etmenin keyfini benzersiz bir deneyim ile birleştirmek isteyenler için tasarlanmış olan salon vagon hizmeti sizlerin hizmetinde. Bu vagon içerisinde film seyredebilir, keyifli sohbetler edebilir, kablosuz internete bağlanarak eğlenebilir veya toplantınızı düzenleyebilirsiniz. Salon vagon özelliklerine tek tek bakacak olursak;

- Salon bölmesinin içerisinde 8 kişilik oturma grubu, DVD Player, LCD TV, müzik yayın sistemi yer alır.

- Süit oda içerisinde iki kişilik yatma alanı, çalışma alanı, oturma alanı, WC, özel duş, lavabo sistemi, gardırop, mini bar, personel ile haberleşmek için dâhili telefon yer alır.

- Toplantı masası bölümünde ise 8 kişi kapasiteli toplantı yapmaya uygun masa, masa üzerinde personel çağırmak için çağrı düğmesi, bilgisayar kullanmak için elektrik sistemi ve elektronik cihazlar yer alır.

- Vagon içerisinde ısıtma ve soğutma sistemi yer alır. Aynı zamanda bu iklimlendirme sistemi otomatik olarak hizmet verir. ( aydınlatma, ısıtma, soğutma)

- Kompartıman kısmında ise ikişer kişilik 3 adet yataklı kompartıman yer alır.

- Mutfak kısmında sıcak ve soğuk yiyecekler ve içecekler hazırlamaya uygun alan ve araçlar yer alır.

- Vagonun tüm bölümlerinde kablosuz internet bağlantısı bulunur.

TCDD Taşımacılık salon vagonu ile müşteri ihtiyaçlarını gözeterek memnuniyet yüzdesini en üst planda tutmayı amaçlamıştır. Özel vagon hizmeti olarak geçen bu hizmette de herkese potansiyel müşteri bilinciyle yaklaşılır. Bu nedenle hem adil hem de dürüst bir sisteme sahiptir. Güvenli bir şekilde yolculuğu temel alan kurum bu konuda vagon içerisinde her türlü ayrıntıyı düşünmüştür. Yolcuların ergonomik ve sağlıklı seyahat yapması için teknolojik sistemler salon vagon sistemine entegre edilmiştir. Kamu kaynaklarının kullanımına bilinçli bir şekilde yaklaşan kurum bu konuda hesaplı olmak ve ölçülü davranmak ilkelerini gözetir ve tasarrufa örnek oluşturur.

Salon Vagon Fiyatı

Salon vagon kiralanması durumunda, TCDD Taşımacılık tarafından yolculara sunulan tüm hizmetler ( tur ücreti, depozito ücreti) Avrupa Birliği para cinsi olan EURO, TC. Merkez Bankası döviz alış kuru üzerinden TL olarak alınır. Ödemelerde uygulanan kur ücret tutarı veya depozitonun TCDD Taşımacılık hesabına yatırıldığı günkü kurdur. Hizmet sonucunda kesin bir hesap neticesi ile eğer yolcunun alacağı varsa yine TL cinsinden bu miktar konferans vagonu kiralayan kurum veya kişilere iade edilir. Taşıma ücretinde alınan ücretler bir üst 100-Euro’ya yuvarlatılarak hesaplanmaktadır.

Salon vagon ile daha kaliteli bir seyahat deneyimi yaşamak ve sıkıntısız bir şekilde işlerinizi halletmek için hemen TCDD Taşımacılık ile iletişime geçerek hem kiralama işlemini hem de fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

TCDD TAŞIMACILIK AŞ

Yolcu Taşımacılığı Dairesi Başkanlığı

06330 Gar-ANKARA

Tel: 0312 309 05 15/71811-71821

Faks: 0312 309 13 06