Yüksek Hızlı Tren

ANKARA-KONYA-ANKARA, KONYA-ESKİŞEHİR-İSTANBUL-KONYA VE ANKARA-ESKİŞEHİR-İSTANBUL-ANKARA
ARASINDA HER GÜN İŞLEYEN YÜKSEK HIZLI TRENLER

ANKARA ÇIKIŞLI TÜM YÜKSEK HIZLI TRENLER YHT ANKARA GAR'DAN HAREKET ETMEKTEDİR!!!

 

19 MAYIS 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ YHT SAATLERİ

19 MAYIS 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ YHT TREN VE OTOBÜS BAĞLANTILARI

Anahat Trenleri

İZMİR MAVİ TRENİ
Ankara -İzmir (Basmane)-Ankara arasında her gün işler.
Trende pulman, yataklı ve yemekli vagon bulunmaktadır.

Hareket saatleri: 

 Ankara K: 19.00 →  Eskişehir K: 22.16  Balıkesir K: 05.05  Manisa K: 08.08  Basmane V: 09.36
 Basmane K: 18.05 →  Manisa K: 19.30  Balıkesir K: 22.47  Eskişehir K: 05.35  Ankara V: 08.37

 

KONYA MAVİ TRENİ
Konya-İzmir(Basmane)-Konya arasında her gün işler.
Trende pulman, yataklı ve yemekli vagon bulunmaktadır.
Hareket saatleri:

 Basmane K: 20.15 →  Manisa K: 21.49  Uşak K: 01.53  Afyon K: 04.24  Konya V: 08.37
 Konya K: 19.15→  Afyon K: 23.31  Uşak K: 01.54  Manisa K: 05.48  Basmane V: 07.12

 

KARESİ EKSPRESİ
Balıkesir-İzmir(Basmane)-Balıkesir arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.
Hareket Saatleri:

 Balıkesir K: 05.30 →  Soma K: 07.02  Akhisar K: 07.47  Manisa K: 08.50  Basmane V: 10.24
 Basmane K: 17.15→  Manisa K:18.38  Akhisar K: 19.31  Soma V: 20.16  Balıkesir V: 21.43

 

EGE EKSPRESİ
Basmane-Balıkesir-Basmane arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.
Hareket Saatleri:

 Balıkesir K: 14.00 →  Soma K: 15.30  Akhisar K: 16.20  Manisa K: 17.30  Basmane V: 19.02
 Basmane K: 06.40 →  Manisa K:08.07  Akhisar K: 09.00  Soma V: 09.58  Balıkesir V: 11.29

6 EYLÜL EKSPRESİ
İzmir(Basmane)-Balıkesir/Bandırma-Basmane arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Bandırma K: 07.35 →  Balıkesir K: 09.32  Soma K: 11.01  Manisa K: 12.46  Basmane V: 14.12
 Basmane K: 08.30 →  Manisa K: 09.55  Soma V: 10.47  Balıkesir K: 12.59  Bandırma V:14.53

 

17 EYLÜL EKSPRESİ
İzmir(Basmane)-Bandırma/Balıkesir-Basmane arasında her gün işler.
Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Bandırma K: 16.00 →  Balıkesir K:17.56  Soma K: 19.29  Manisa K: 21.17  Basmane V: 22.39
 Basmane K: 14.00 →  Manisa K: 15.26  Soma V: 17.05  Balıkesir K: 18.42  Bandırma V: 20.38

 

PAMUKKALE EKSPRESİ
Denizli-Eskişehir-Denizli arasında her gün işler.

Trende pulman vagon bulunmaktadır.
Hareket Saatleri:

 Denizli K: 07.50 →  Sandıklı K: 11.20  Afyon K: 12.39  Kütahya K: 14.43  Eskişehir V: 16.14
 Eskişehir K: 10.25→  Kütahya K: 12.02  Afyon K: 14.01  Sandıklı K: 15.24  Denizli V: 18.51

 

TOROS EKSPRESİ
Adana-Konya-Adana arasında hergün işler.

Toros Ekspresi teşkilatı pulman vagonlardan oluşmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Adana K: 07.45 →  Pozantı K: 09.26  Ulukışla K: 10.19  Ereğli K: 11.02  Konya V: 13.48
 Konya K: 15.30 →  Ereğli K: 18.10  Ulukışla K: 19.05  Pozantı K: 19.47  Adana V: 21.17

 

DOĞU EKSPRESİ
Ankara-Kars-Ankara arasında her gün işler.

Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet ve yemekli vagon bulunmaktadır.

Kayaş-Irmak arası konvansiyonel demiryolu hattı, YHT Hattı çalışmaları nedeniyle 10.06.2019 ile 31.07.2019 tarihleri arasında 51 günlüğüne kapatılacağından Ankara Gar - Irmak Gar - Ankara Gar arası ulaşım otobüslerle sağlanacaktır.  Aktarma Otobüsü hareket saatleri için tıklayınız >>

 Ankara K: 18.00 →  Kayseri K: 00.39  Sivas K: 04.13  Erzincan K: 10.26  Erzurum K: 14.22  Kars V: 18.13
 Kars K: 08.00 →  Erzurum K: 12.05  Erzincan K: 15.58  Sivas K: 22.06  Kayseri K: 01.38  Ankara V: 08.22

Ankara-Sivas YHT hattı inşaatı çalışmaları nedeniyle 03.04.2019 tarihinden itibaren Doğu-Güney/Kurtalan, Vangölü Ekspresleri Sivas’a gelmeden Hanlı-Bostankaya arasında işletilecek olup Sivas’ta inecek ve binecek yolcuların ulaşımı Bostankaya-Sivas Gar arasında temin edilen otobüslerle sağlanmaktadır.

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak olarak yürüttüğü çalışmalarla Ankara-Kars-Ankara arasında 29.05.2019 tarihinde seferlerine başlamış olan Turistik Doğu Ekspresi 6 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşmaktadır. Yolcu talebine bağlı olarak trene 2 yataklı vagon ilave edilmek suretiyle yolcu kapasitesi 140 yolcuya çıkarılabilecektir. Yataklı vagonda bulunan odalarda 2 kişi seyahat edebilmektedir.

Ankara’dan Pazartesi, Çarşamba, Cuma

Kars ‘tan Çarşamba, Cuma, Pazar günleri hareket etmektedir.

Ankara’dan saat19:55 ‘de hareket eden tren, güzergah boyunca İliç, Erzincan, Erzurum’da uzun süreli ( yerel tur amaçlı) olarak durmaktadır. Trenin planlanan seyahat süresi 32 saat’dir. Duruşlar müddetince Kültür ve Turizm Bakanlığı denetimindeki yerel turizm acentelerinin organize edeceği gezilerle tarihi ve doğal güzellikleri cüzi ücretle gezebilme imkanı bulunmaktadır. (Gezi Turu Ücretleri Turistik Doğu Ekspresi Bilet ücretlerine dahil değildir.)

Kars’ tan saat 23:55’de hareket eden tren Divriği’de ve Bostankaya ‘da Sivas turu için durmaktadır. Trenin planlanan seyahat süresi 29 saat’dir.

Tren biletleri, TCDD Taşımacılık A.Ş. gişelerinden,  444 82 333 nolu Çağrı Merkezinden, yetkili acentelerden ve https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr adresinden satın alınabilmektedir.

Turistik Doğu Ekspresinin İstasyon ve Garlarda duruş bilgileri için lütfen tıklayınız... >>

Turistik Doğu Ekspresi Gezi Programı için lütfen tıklayınız...>>

Kayaş-Irmak arası konvansiyonel demiryolu hattı, YHT Hattı çalışmaları nedeniyle 10.06.2019 ile 31.07.2019 tarihleri arasında 51 günlüğüne kapatılacağından Ankara Gar - Irmak Gar - Ankara Gar arası ulaşım otobüslerle sağlanacaktır.  Aktarma Otobüsü hareket saatleri için tıklayınız >>

TREN NO KALKIŞ-VARIŞ ANKARA IRMAK KAYSERİ BOSTANKAYA DİVRİĞİ İLİÇ ERZİNCAN ERZURUM KARS
22016 ANKARA-KARS 19.55 21.15-21.17 01.17-02.27 05.15-05.25 08.02-08.07 09.10-12.10 13.55-16.35 20.17-23.17 04.30
TREN NO KALKIŞ VARIŞ KARS ERZURUM ERZİNCAN İLİÇ DİVRİĞİ BOSTANKAYA KAYSERİ IRMAK ANKARA
42015 KARS-ANKARA 23.55 03.54-03.59 07.49-07.51 09.44-09.45 10.51-13.33 15.55-19.19 22.07-2225 03.51-03.53 05.15

 

VANGÖLÜ EKSPRESİ
Ankara-Tatvan-Ankara arasında haftada 2 gün işler. Ankara'dan salı ve pazar günleri, Tatvan'dan salı ve perşembe günleri.
Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli ve yataklı vagon bulunmaktadır.

Kayaş-Irmak arası konvansiyonel demiryolu hattı, YHT Hattı çalışmaları nedeniyle 10.06.2019 ile 31.07.2019 tarihleri arasında 51 günlüğüne kapatılacağından Ankara Gar - Irmak Gar - Ankara Gar arası ulaşım otobüslerle sağlanacaktır.  Aktarma Otobüsü hareket saatleri için tıklayınız >>

 Ankara K: 11.00→  Kayseri K: 17.50  Sivas K: 21.25  Malatya K: 01.54  Elazığ K: 04.39  Tatvan V: 11.16
 Tatvan K: 07.55→  Elazığ K: 14.01  Malatya K: 16.45  Sivas K: 20.52  Kayseri K: 00.29  Ankara V: 07.22

Ankara-Sivas YHT hattı inşaatı çalışmaları nedeniyle 03.04.2019 tarihinden itibaren Doğu-Güney/Kurtalan, Vangölü Ekspresleri Sivas’a gelmeden Hanlı-Bostankaya arasında işletilecek olup Sivas’ta inecek ve binecek yolcuların ulaşımı Bostankaya-Sivas Gar arasında temin edilen otobüslerle sağlanmaktadır.

GÜNEY KURTALAN EKSPRESİ

Ankara-Kurtalan-Ankara arasında haftada 5 gün işler. Ankara'dan pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri, Kurtalan'dan pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri.
Trende kompartımanlı, pulman, örtülü kuşet, yemekli ve yataklı vagon bulunmaktadır.

Kayaş-Irmak arası konvansiyonel demiryolu hattı, YHT Hattı çalışmaları nedeniyle 10.06.2019 ile 31.07.2019 tarihleri arasında 51 günlüğüne kapatılacağından Ankara Gar - Irmak Gar - Ankara Gar arası ulaşım otobüslerle sağlanacaktır.  Aktarma Otobüsü hareket saatleri için tıklayınız >>

 Ankara K: 11.00→  Kayseri K: 17.50  Sivas K: 21.25  Malatya K: 01.54  Diyarbakır K: 07.28  Kurtalan V: 10.35
 Kurtalan K: 08.00 →  Diyarbakır K: 11.11  Malatya K: 16.45  Sivas K: 20.52  Kayseri K: 00.29  Ankara V: 07.22

Ankara-Sivas YHT hattı inşaatı çalışmaları nedeniyle 03.04.2019 tarihinden itibaren Doğu-Güney/Kurtalan, Vangölü Ekspresleri Sivas’a gelmeden Hanlı-Bostankaya arasında işletilecek olup Sivas’ta inecek ve binecek yolcuların ulaşımı Bostankaya-Sivas Gar arasında temin edilen otobüslerle sağlanmaktadır.


FIRAT EKSPRESİ
Elazığ-Adana-Elazığ arasında her gün işler.

Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Elazığ K: 08.10 →  Malatya K: 10.46  Gölbaşı K: 13.07  Osmaniye K: 16.31  Adana V: 17.46
 Adana K: 08.35 →  Osmaniye K: 09.53  Gölbaşı K: 13.32  Malatya K: 15.57  Elazığ V: 18.07

 

ERCİYES EKSPRESİ
Kayseri-Adana-Kayseri arasında her gün işler.

Trende pulman vagon bulunmaktadır.

Hareket Saatleri:

 Kayseri K: 07.00 →  Niğde K: 09.08  Ulukışla K: 10.17  Pozantı K: 11.00  Adana V: 12.32
 Adana K: 16.30 →  Pozantı K: 18.12  Ulukışla K: 19.07  Niğde K: 20.14  Kayseri V: 22.21

Bölgesel Trenler

Bölgesel Trenler

Banliyö Trenleri

BAŞKENTRAY Tren Saatleri

ÖNEMLİ NOT

Altyapı çalışmaları nedeni ile Kayaş’ tan Sincan yönüne ve Sincan’dan Kayaş yönüne son Başkentray treni karşılıklı olarak saat 19.45’ de hareket etmektedir.

 

MARMARAY

Uluslararası Trenler

Ülkemiz ile Avrupa ülkeleri arasındaki tren bağlantısı İstanbul (Halkalı) – Sofya – İstanbul (Halkalı)  arasında her gün karşılıklı çalışan İstanbul – Sofya Ekspresi ile sağlanmaktadır. İstanbul-Sofya Ekspresine ilave edilecek vagonlarla Bükreş bağlantısı sağlanmaktadır.  

Uluslararası yolcu, güzergahlar ve trenler için lütfen tıklayınız

A – Ülkemizden Avrupa yönüne yolcu tren bağlantıları:

TREN NO

81032
492
494

464
460

Halkalı K.

22:40

|

Çerkezköy K.

00:14

|

Alpullu K.

01:35

|

Edirne K.

02:21

|

Kapıkule V.

02:37

|

Kapıkule K.

03:20

|

Svilengrad V.

03:37

|

Svilengrad K.

04:22

|

Dimitrovgrad K.

05:09

05:40

Plovdiv K.

06:05

|

Pazarcık K.

06:48

|

Sofya V.

08:43

|

Sofya K.

|

|

Stara Zagora K.

|

07:05

Veliko Tarnovo K.

|

10:15

Gorna Orjahovica V.

|

10:35

Gorna Orjahovica K.

|

13:10

Russe V.

|

15:05

Russe K.

|

16:10

Bükreş V.(*)

|

18:58

(*)Bükreş bağlantısı 07.06-07.10.2019 tarihleri arasında işler.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

        İstanbul-Sofya Ekspresi Yaz Dönemi Seyir Programı

                         (07 HAZİRAN – 07 EKİM 2019)

Ülkemizden Avrupa yönüne yolcu tren bağlantıları:

TREN NO

12502
1492

1492

464
460

Halkalı K.

21:40

|

Çerkezköy K.

23:10

|

Alpullu K.

00:29

|

Edirne K.

01:16

|

Kapıkule V.

01:32

|

Kapıkule K.

02:30

|

Svilengrad V.

02:50

|

Svilengrad K.

03:40

|

Dimitrovgrad K.

04:30

06:00

Plovdiv K.

06:15

|

Pazarcık K.

06:40

|

Sofya V.

08:38

|

Sofya K.

|

|

Stara Zagora K.

|

07:20

Veliko Tarnovo K.

|

10:29

Gorna Orjahovica V.

|

10:47

Gorna Orjahovica K.

|

13:30

Russe V.

|

15:25

Russe K.

|

16:10

Bükreş V.(*)

|

19:00

(*)Bükreş bağlantısı 07.06-07.10.2019 tarihleri arasında işler.

AÇIKLAMA

 V : Varış K : Kalkış

B – Avrupa yönünden ülkemize yolcu tren bağlantıları:

TREN NO

461/465 

493/81031

Sofya V.

|

|

Sofya K.

|

21:00

Pazarcık K.

|

22:50

Plovdiv K.

|

23:20

Bükreş K. (*)

12:45

|

Russe V.

15:35

|

Russe K.

16:30

|

Gorna Orjahovica V.

18:28

|

Gorna Orjahovica K.

20:00

|

Veliko Tarnovo K.

20:18

|

Stara Zagora K.

22:48

|

Dimitrovgrad V.

23:55

00:01

Dimitrovgrad K.

|

00:16

Svilengrad V.

|

01:00

Svilengrad K.

|

01:45

Kapıkule V.

|

02:00

Kapıkule K.

|

02:52

Edirne K.

|

03:09

Alpullu K.

|

03:59

Çerkezköy K.

|

05:17

Halkalı V.

|

06:49

(*)Bükreş bağlantısı 07.06-07.10.2019 tarihleri arasında işler.

AÇIKLAMA

 V : Varış K : Kalkış

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İstanbul-Sofya Ekspresi Yaz Dönemi Seyir Programı

                         (07 HAZİRAN – 07 EKİM 2019)

Avrupa yönünden ülkemize yolcu tren bağlantıları

TREN NO

461/465/1493

1493/12501

Sofya V.

|

|

Sofya K.

|

21:30

Pazarcık K.

|

23:06

Plovdiv K.

|

23:45

Bükreş K. (*)

12:45

|

Russe V.

15:35

|

Russe K.

16:35

|

Gorna Orjahovica V.

18:35

|

Gorna Orjahovica K.

18:40

|

Veliko Tarnovo K.

20:08

|

Stara Zagora K.

22:38

|

Dimitrovgrad V.

23:45

00:30

Dimitrovgrad K.

|

01:00

Svilengrad V.

|

01:52

Svilengrad K.

|

02:53

Kapıkule V.

|

03:10

Kapıkule K.

|

03:50

Edirne K.

|

04:07

Alpullu K.

|

04:57

Çerkezköy K.

|

06:13

Halkalı V.

|

07:40

(*)Bükreş bağlantısı 07.06-07.10.2019 tarihleri arasında işler.

AÇIKLAMA

 V : Varış K : Kalkış

 

İSTANBUL – SOFYA  EKSPRESİ BİLET ÜCRETLERİ
(AVRO)

PARKURLAR

II. MEVKİ

I. MEVKİ

Halkalı - Sofya

18,48

27,72

Halkalı - Bükreş

37,20

55,80

KUŞET SÜPLEMAN ÜCRETLERİ:

Halkalı- Sofya parkurunda kuşetli vagonunda;

  • 6 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti:  9,40 AVRO
  • 4 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti: 10,00 AVRO

Halkalı- Bükreş parkurunda kuşetli vagonunda;

  • 6 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti:  9,40 AVRO
  • 4 kişilik kuşetli vagonda yolcu ve gece başına kuşet süpleman ücreti: 14,00 AVRO

İSTANBUL – SOFYA  EKSPRESİ YATAKLI VAGON SÜPLEMAN ÜCRETLERİ : (AVRO)

PARKURLAR

Touriste (2/3)

Double (2/2)

Single (1/1)

Halkalı - Sofya

-

15,00

35,00

Halkalı -Bükreş

22,00

33,00

77,00

Touriste (2/3) : 3 kişilik yataklıda bir kişi, ( II. mevki biletle geçerli)

Double   (2/2) : 2 kişilik yataklıda bir kişi, ( II. mevki biletle geçerli)

Single    (1/1) : 1 kişilik yataklıda bir kişi, ( I. mevki biletle geçerli)

 

 

İNDİRİMLİ BİLET ÇEŞİTLERİ
INTERRAİL PASS HİZMETİ

Interrail Pass’ı seçilen kategorisine ve geçerlilik süresine göre müşteriye belirlenmiş bir dönem süresince Pass’ın geçerli olduğu katılımcı demiryolu şirketlerinin, katılımcı şirketlerin ve katılımcı denizyolu şirketlerinin hatlarında isteğine göre seyahat etme imkanı veren bir bilettir.

Interrail Pass hizmeti;

  • Interrail Global Pass
  • Interrail Bir Ülke Pass

olarak iki ana kategoriden oluşur ve 1. ve 2. sınıf olarak satılır.

Interrail Global Pass Kartı

  1. Interrail Global Pass kartları yolcunun isteğine bağlı olarak;
  • Sürekli Passlar:
    • 15 günlük ,
    • 22 günlük ,
    • 1 aylık,
    • 2 aylık,
    • 3 aylık,
  • Flexi Passlar:
    • 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 3 gün geçerli (Esnek),
    • 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 5 gün geçerli (Esnek),
    • 1 ay geçerlilik süresi içerisinde 7 gün geçerli (Esnek),
    • 2 ay geçerlilik süresi içerisinde 10 gün geçerli (Esnek),
    • 2 ay geçerlilik süresi içerisinde 15 gün geçerli (Esnek),

olarak satılır.

Interrail Bir Ülke Pass Kartı

Interrail Bir Ülke Pass kartı Interrail’ in bu hizmetine katılan her bir katılımcı demiryolu şirketi (30 ülke demiryolunda) için yolcunun isteğine bağlı olarak bir aylık geçerlilik süresi içinde 3,4,5,6 veya 8 gün için düzenlenir.

Interrail Global Pass ve Interrail Bir Ülke Pass’ına katılan demiryolu idareleri:

Almanya, Avusturya, Belçika***, Bosna-Hersek*, Bulgaristan,  Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda***,İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ*, Litvanya, Lüksemburg***, Macaristan, Makedonya Cumhuriyeti, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Sırp Cumhuriyeti*, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan ve İtalya-Yunanistan arasındaki deniz ulaşımını sağlayan Attica Group** ve Minoan Lines*.

* Interrail Bir Ülke Pass’ı bulunmaz

** Attica Group’un Yunanistan-İtalya arasındaki deniz parkuru için Interrail Yunanistan Adaları Pass’ı ve Yunan adaları.

*** CFL, NS ve SNCB birlikte Interrail Benelux Pass’ı oluşturmaktadır. 

  • Interrail Pass kartları yürürlük başlama tarihinden 11 ay önce satın alınabilir.
  • Interrail Global Pass kartları,ikamet ülkesinde bir gidiş ve bir dönüş olmak üzere ücretsiz iki seyahat hakkı verir.
  • Interrail Bir Ülke Pass kartı ikamet ülkesi için satılmaz.
  • Interrail Pass kartları ile yapılacak seyahatlerde, üst mevkiye geçiş, hızlı tren, yataklı ve kuşetli vagonların kullanımı, oturmalı yerlerin zorunlu rezervasyonu, vs için ücret veya ücret farkı ödenmesi gerekmektedir.
  • Interrail Passları aynı zamanda yolculara bazı özel denizyolu ve demiryolu parkurlarında çeşitli oranlarda indirimli taşıma ve bazı otellere, müzelere ve Interrail merkezlerine indirimli ve/veya ücretsiz giriş sağlar.
  • Interrail Pass kartlarını Avrupa’da daimi olarak ikamet edenler ile bir Avrupa ülkesinde resmi olarak ikamet ettiğini belge ile ispatlayan diğer ülke vatandaşları satın alabilir. Vatandaşlık durumu pasaport/kimlik kartı ile ikamet durumu ise resmi makamlarca verilen ikametgah belgesiyle kanıtlanır.
  • Interrail Pass kartları geçerlilik süresi başlamadan önce iade edilebilir, bu durumda kart ücretinden %15 kesinti yapılır.

 

Ücretler (AVRO Cinsinden)

Interrail Global Pass ve Bir Ülke Pass kartı yetişkinlere (28 yaşından büyük) , senyörlere ( 60 yaşından büyük) ve gençlere (29 yaşından gün almamış) 1. ve 2. mevkide düzenlenir. Her iki pass hizmetinde de Aile Konsepti çerçevesinde, kendileri için ayrı bir yer istenilmeyen 4 yaşına kadar çocuklar 1 yetişkinin refakatinde olmak koşulu ile pass düzenlenmeksizin ücretsiz seyahat ederler. Kendileri için yer istenilen 4 yaşından küçük çocuklar ve 4 - 12 yaşındaki çocuklar, 1 yetişkinin refakatinde, aynı kategori ve mevkide olmak koşulu ile ücretsiz pass hizmetinden yararlanırlar. Ücretsiz çocuk kavramı, her bir yetişkin başına 2 çocuk için geçerlidir. 1 yetişkin pass sahibi ikiden fazla çocuk ile seyahat etmek istediğinde bu çocuk veya çocuklar için genç passı düzenlenir.

                                                                        Interrail Global Pass Ücretleri

                                                                                 (Avro cinsinden)

  1. Mevki 2. Mevki
                 
  Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 291,00 0,00 224,00 262,00 218,00 0,00 168,00 196,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 376,00 0,00 289,00 338,00 282,00 0,00 217,00 254,00
1 ayda 7 gün (Flexi) 446,00 0,00 343,00 401,00 335,00 0,00 258,00 302,00
2 ayda 10 gün (Flexi) 534,00 0,00 411,00 481,00 401,00 0,00 308,00 361,00
2 ayda 25 gün /Flexi) 657,00 0,00 505,00 591,00 493,00 0,00 379,00 444,00
15 gün sürekli 590,00 0,00 454,00 531,00 443,00 0,00 341,00 399,00
22 gün sürekli 690,00 0,00 530,00 621,00 518,00 0,00 398,00 466,00
1 ay sürekli 893,00 0,00 686,00 804,00 670,00 0,00 515,00 603,00
2 ay sürekli 975,00 0,00 750,00 878,00 731,00 0,00 562,00 658,00
3 ay sürekli 1.202,00 0,00 924,00 1.082,00 902,00 0,00 693,00 812,00

                                                         

                                                      İnterrail Bir Ülke Pass Ücretleri

                                                                  (Normal Ücretler)

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
YENİ                
A. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 256,00 0,00 205,00 230,00 192,00 0,00 166,00 173,00 Almanya,
İngiltere,
1 ayda 4 gün (Flexi) 291,00 0,00 233,00 262,00 218,00 0,00 189,00 196,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 321,00 0,00 257,00 289,00 241,00 0,00 209,00 217,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 349,00 0,00 279,00 314,00 262,00 0,00 227,00 236,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 396,00 0,00 317,00 356,00 297,00 0,00 257,00 267,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
B. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 227,00 0,00 182,00 204,00 170,00 0,00 148,00 153,00 Norveç,
İspanya,
İsveç
1 ayda 4 gün (Flexi) 263,00 0,00 210,00 237,00 197,00 0,00 171,00 177,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 294,00 0,00 235,00 265,00 221,00 0,00 191,00 199,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 323,00 0,00 258,00 291,00 242,00 0,00 210,00 218,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 374,00 0,00 299,00 337,00 281,00 0,00 243,00 253,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
C. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 195,00 0,00 156,00 176,00 146,00 0,00 127,00 131,00 Avusturya, İsviçre
1 ayda 4 gün (Flexi) 230,00 0,00 184,00 207,00 173,00 0,00 150,00 156,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 262,00 0,00 210,00 236,00 197,00 0,00 170,00 177,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 291,00 0,00 233,00 262,00 218,00 0,00 189,00 196,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 344,00 0,00 275,00 310,00 258,00 0,00 224,00 232,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
D. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 161,00 0,00 129,00 145,00 121,00 0,00 105,00 109,00

Benelux,
Danimarka,
Finlandiya, İrlanda(İrlanda Cumhuriyeti + Kuzey İrlanda)

1 ayda 4 gün (Flexi) 194,00 0,00 155,00 175,00 146,00 0,00 126,00 131,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 225,00 0,00 180,00 203,00 169,00 0,00 146,00 152,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 253,00 0,00 202,00 228,00 190,00 0,00 164,00 171,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 305,00 0,00 244,00 275,00 229,00 0,00 198,00 206,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:            
                 
D+%5 Grubu Ücretleri               Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 169,00 0,00 135,00 152,00 127,00 0,00 105,00 114,00 İtalya
1 ayda 4 gün (Flexi) 204,00 0,00 163,00 184,00 153,00 0,00 126,00 138,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 236,00 0,00 189,00 213,00 177,00 0,00 146,00 160,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 266,00 0,00 212,00 239,00 200,00 0,00 164,00 180,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 320,00 0,00 256,00 289,00 240,00 0,00 198,00 216,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
E. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 123,00 0,00 98,00 111,00 92,00 0,00 80,00 83,00

Yunanistan, Macaristan, Portekiz, Romanya

1 ayda 4 gün (Flexi) 152,00 0,00 122,00 137,00 114,00 0,00 99,00 103,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 179,00 0,00 143,00 161,00 134,00 0,00 116,00 121,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 205,00 0,00 164,00 185,00 154,00 0,00 133,00 139,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 253,00 0,00 202,00 228,00 190,00 0,00 164,00 171,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
F. Grubu Ücretleri Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ayda 3 gün (Flexi) 78,00 0,00 62,00 70,00 59,00 0,00 51,00 53,00 Bulgaristan, Hırvatistan,  Çek Cumhuriyeti,  Makedonya, Litvanya, Polonya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye
1 ayda 4 gün (Flexi) 99,00 0,00 79,00 89,00 74,00 0,00 64,00 67,00
1 ayda 5 gün (Flexi) 119,00 0,00 95,00 107,00 89,00 0,00 77,00 80,00
1 ayda 6 gün (Flexi) 139,00 0,00 111,00 125,00 104,00 0,00 90,00 94,00
1 ayda 8 gün (Flexi) 176,00 0,00 141,00 158,00 132,00 0,00 114,00 119,00

 

  1. Mevki 2. Mevki Aşağıdaki her ülke için ayrı ayrı geçerli:
                 
İnterrail Greek
Islands Pass
Yetişkin Çocuk Genç Senyör Yetişkin Çocuk Genç Senyör
1 ay içinde 5
seyahat
-- -- -- -- 90,00 0,00 68,00 81,00 Katılımcı Attica Group Italya-Yunanistan & Yunan Adaları 
1 ay içinde 6
seyahat
208,00 0,00 182,00 187,00 176,00 0,00 155,00 159,00

1 Yunanistan ve İtalya arasındaki Attica feribotu dahil

2 Norveç'te (NSB)1. mevki satış yoktur.

* İnterrail Kullanma Klavuzunu indirmek için lütfen tıklayınız >>

 

BALKAN FLEXİPASS KARTI

Balkan Flexipass hizmeti Bulgaristan Demiryolları, Makedonya Demiryolları, Yunanistan Demiryolları, Sırbistan Demiryolları, Karadağ Demiryolları, Bosna-Hersek Demiryolları (Bosna-Hersek ve Sırp Cumhuriyeti), ATTICA Group (Yunanistan ve İtalya arasında deniz parkuru), Regio Trans Şirketi (Romanya) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları parkurlarında serbest seyahat imkânı sağlar.

Balkan Flexipass hizmetinden, 26 yaşından büyükler (yetişkin), 60 yaşından büyükler (senyör), 26 yaşından küçük gençler ve 4 ila 12 yaş arası çocuklar yararlanır. 12 yaşından küçük çocuklar yetişkin ücretinin (26 yaşından büyükler) yarısı ile seyahat ederler. Ücretsiz taşıma yetişkin refakatindeki 4 yaşından küçük çocuklara uygulanır.

ÜCRETLER (EURO OLARAK)

PASS TÜRÜ YETİŞKİNLER 60 YAŞ VE ÜSTÜ GENÇLER
2.Mevki  1.Mevki 2.Mevki  1.Mevki 2.Mevki  1.Mevki
3 Günlük/   2 Ay 60,00 84,00 51,00 72,00 45,00 63,00
5 Günlük/    2 Ay 88,00 120,00 71,00 95,00 53,00 72,00
7 Günlük/    2 Ay 120,00 162,00 96,00 129,00 70,00 97,00
10 Günlük/  2 Ay 156,00 210,00 125,00 168,00 89,00 126,00
15 Günlük/  2 Ay 186,00 252,00 149,00 203,00 106,00 149,00

GRUP BİLETİ

En az 6 kişiden oluşan gruplara Avrupa ülkeleri demiryolu idarelerince önemli oranda indirim uygulanmaktadır. Yolcuların bu indirimlerden yararlanmaları için grup şefi nezaretinde tek bir biletle çıkış garından varış garına kadar aynı trende birlikte seyahat etmeleri gerekmektedir.

 

ORTADOĞU ÜLKELERİNE YAPILAN TAŞIMALAR

  • Türkiye - İran;

Türkiye ile İran arasındaki demiryolu bağlantısı Tebriz-Van-Tebriz arasında haftada bir gün çalışan ve kuşetli vagonlardan teşkil edilmiş Tebriz-Van treni ile sağlanmaktadır.

VAN-TEBRİZ TRENİ SEYİR PROGRAMI
VAN-TEBRİZ TEBRİZ-VAN
         Varış Kalkış İşleme Günleri           Varış Kalkış  İşleme Günleri
Van -- 21.00 Salı Tebriz -- 23.30 Pazartesi
Kapıköy 22.30 00.30 (02.00) Salı, Çarşamba Razi 03.05 04.35 Salı
Razi 02.10 03.40 Çarşamba Kapıköy 04.45 (03.15) 04.45 Salı
Tebriz 07.25 -- Çarşamba Van 06.12 -- Salı

 

ÜCRETLER

I. Mevki Gidiş Ücretleri Euro olarak

Van Özalp Kapıköy      
10.80 10.20 10,20 Tebriz
  • Gidiş – Dönüş ücreti, gidiş ücretinin iki katıdır.
  • Yukarıda belirtilen bilet ücretlerine 1,50 Euro ikram ücreti ilave edilecektir.