Pamukkale Ekspresi

Hareket Saatleri ve Güzergahları.

Pamukkale Ekspresi Özellikleri

Pamukkale Ekspresi her gün düzenli olarak Denizli- Eskişehir- Denizli arasında sefer düzenleyen TCDD Taşımacılık trenidir. Trende yalnızca pulman vagon yer almaktadır. 2+1 koltuk sistemine sahip olan trenden yolcular diledikleri 2 vagon arasından bilet alabilmektedir. TCDD Taşımacılık her türlü teknolojik ve modern sistemleri tren hizmetlerine entregre ettiğinden dolayı yolcuları elit, konforlu, lüks, ekonomik bir tren yolculuğu bekler.

Doğal güzellikleri ve özellikle Pamukkale Travertenleri ile ünlü olan şehrimiz Denizli her yıl binlerce kişiyi özellikle yaz aylarında ağırlamaktadır. Hem yerli ziyaretçilerin geldiği hem de turistlerin katıldığı bu ziyaretlerde Eskişehir’i de görmek isteyenlerin ilk ulaşım aracı tercihi Pamukkale Ekspresi olmaktadır. Bu nedenle trende her türlü ayrıntı düşünülmüş ve yolcuların konforu için hepsi hizmete sunulmuştur. Pulman koltuklarda seyahat edecek olan yolcular için bu koltukların özelliklerinden bahsetmekte fayda vardır. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş oldukça rahat koltuklardır. Koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

Pamukkale Ekspresi Güzergâh

Pamukkale Ekspresi düzenli olarak her gün Denizli- Eskişehir arasında hizmet vermektedir. Treni 7’den 70’e herkes kullanmakta ve memnun kalmaktadır. TCDD Taşımacılık yolcu memnuniyetini en üst seviyede tuttuğundan ve bu konuya dikkat ettiğinden dolayı yolculara eşsiz bir seyahat deneyimi sunmaktadır. Pamukkale Ekspresi Denizli’den Eskişehir’e giderken şu güzergâhı izler. Denizli’den Sandıklı’ya, Sandıklı’dan Afyon’a, Afyon’dan Kütahya2ya, Kütahya’dan Eskişehir’e. Eskişehir’den Denizli’ye dönüşte ise aynı güzergâhı işlemektedir.

Pamukkale Ekspresi’nin tek tek geçtiği istasyonlara ayrıntılı olarak bakacak olursak,

Denizli, Goncalı Müselles, Kaklık, Bozkurt, Çardak(Denizli), Dazkırı, Evciler, Sütlaç, Dinar, Karakuyu, Ekinova , Sandıklı, Tınaztepe, Afyon A. Çetinkaya, Gazlıgöl, İhsaniye, Döğer, Değirmenözü, Alayunt Müselles, Kütahya, Alayunt, Uluköy, Sabuncupınar, Porsuk, Gökçekısık, Eskişehir şeklinde bir istasyon güzergâhına sahiptir.

Pamukkale Ekspresi Saatleri

Denizli-Eskişehir-Denizli arasında her gün işlemekte olan Pamukkale Ekspresi’nin istasyonlardan kalkış ve varış saatlerine bakacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkmaktadır,

- Denizli’den kalkış: 08.00

- Sandıklı’dan kalkış: 11.30

- Afyon’dan kalkış: 12.49

- Kütahya’dan kalkış: 14.54

- Eskişehir’e varış: 16.26

Eskişehir’den yola çıkarak Denizli’ye sefer düzenleyecek olan Pamukkale Ekspresi’nin istasyonlardan kalkış ve varış süresi ise,

- Eskişehir’den kalkış: 10.10

- Kütahya’dan kalkış: 11.44

- Afyon’dan kalkış: 13.42

- Sandıklı’dan kalkış: 15.03

- Denizli’ye varış: 18.27

Pamukkale Ekspresi ortalama olarak bir seferin 8 buçuk saat içerisinde tamamlamaktadır. Pulman koltuklarda yolculara konforlu hizmet sunan TCDD Taşımacılık yolcuların daha kaliteli hizmet alması için her türlü ayrıntıyı düşünmüştür. Özellikle Denizli- Eskişehir arasında sefer düzenleyen Pamukkale Ekspresi öğrenciler tarafından çok tercih edildiği için koltuk kenarlarında elektrikli prizler yerleştirilmiştir.

Pamukkale Ekspresi Bilet Fiyatı

Denizli-Eskişehir arasında en ekonomik yöntem ile ulaşım yapmayı tercih edenlerin ilk tercihi olan TCDD Taşımacılık trenleri, ekonomik fiyatları ve zengin içerikli hizmetleri ile sizlere sunmaktadır. Pamukkale Ekspresi bilet fiyatları ilk çapta temel ücrete sahiptir. Yolcular diledikleri vagonu tercih ederek güvenilir, konforlu, rahat ve ayrıcalıklı seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Pamukkale Ekspresi bilet fiyat listesi aşağıda sizler için listelenmiştir;

 • Tam bilet: 36.00 TL
 • İndirimli bilet: 35.00 TL
 • 60-64 yaş: 00 TL
 • 65 YAŞ üstü: TL
 • Çocuk (7-12 yaş): TL
 • Basın: TL
 • Öğretmen: TL
 • TSK Personeli: TL
 • TCDD Personeli: TL
 • Tcdd Taşımacılık
 • Ulaştırma Bakanlığı
 • TUVASAS
 • TÜLOMSAŞ
 • Tüdemsaş
 • MARMARAY
 • INTERRAIL