Konya Mavi Treni

Hareket Saatleri ve Güzergahları.

Konya Mavi Treni Özellikleri

Konya Mavi Treni Konya ile İzmir (Basmane) arasında hizmet vermektedir. Konya- İzmir arasında her gün sefer yapmakta olan trenin yataklı, kuşetli, yemekli ve pulman vagonları bulunmaktadır. Konya Mavi Treni yataklı vagonlarının her kabininde iki yatak, lavabo, buzdolabı, elektrik prizi ve klimaya sahiptir. Yataklı vagonda bir odada iki kişi kalınabilmektedir. Odanın tek kişilik veya çift kişilik olma durumuna göre fiyat eklemesi yapılmaktadır.

Pulman vagon ile seyahat etmek isteyen yolcular ise 60 koltuğun yer aldığı 2+1 koltuk düzeninde olan koltukları tercih edebilirler. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arkalarında katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet bulunmaktadır.

Konya Mavi Treni aynı zamanda yemek vagonuna sahip ana hat trenlerinden biridir. TCDD Taşımacılık yemek vagonlarında yolculara yemek konsepti olarak sağlıklı ve çeşitli yemek menüsü sunmaktadır. Menü içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler (köfte vb.), soğuk sandviçler ve sıcak veya soğuk içecekler yer almaktadır.

Konya Mavi Treni Güzergâh

Konya Mavi Treni her gün  Konya-İzmir Konya arasında seyahat etme imkânı sunmaktadır. Konya Mavi Treni Konya, Afyonkarahisar Uşak, Manisa ve İzmir güzergahını takip etmekte, bu seferini ortalama 12 saatte tamamlamaktadır.

Konya Mavi Treni hareket saatleri

Basmane-Konya

Basmane Kalkış Manisa Kalkış Uşak Kalkış Afyon Kalkış Konya Varış
20.15 21.49 01.53 04.24 08.37

Konya-Basmane

Konya Kalkış Afyon Kalkış Uşak Kalkış Manisa Kalkış Basmane Varış
19.15 23.31 01.54 05.48 07.12

 

  • Tcdd Taşımacılık
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • TUVASAS
  • TÜLOMSAŞ
  • Tüdemsaş
  • MARMARAY
  • INTERRAIL