Doğu Ekspresi

Hareket Saatleri ve Güzergahları.

Doğu Ekspresi Özellikleri

Doğu Ekspresi Ankara-Kars-Ankara arasında her gün işleyen ana hat trenlerinden biridir. Tren içerisinde pulman, örtülü kuşetli, yemekli ve yataklı vagonlar yer alır. Uzun seyahat trenlerinden olduğu için TCDD Taşımacılık bu tren hattında tüm vagon sistemlerini size sunmaktadır. Teknolojik ve modern sistemleri trenlerinde kullanmaktan geri kalmayan kurum Doğu Ekspresi ile pek çok yolcunun tercih ettiği bir ulaşım aracı olmuştur. Doğu Ekspresi seyahat boyunca yolculara eşsiz manzaralar sunmaktadır. En mükemmel tren yolculuğuna tanık etmek isteyenlere ve kar manzarası ile sıcacık tren içerisinde kahvesini yudumlamak isteyenlere hitap eden bu trende yolcuların konforu ve güvenliği için her türlü ayrıntı düşünülmüştür. Tren içerisinde yer alan yataklı vagonlar iki kişiliktir. Yataklar ranza şeklindedir ve yatak haricinde dolap, mini buzdolabı, lavabo vardır. Kuşetli vagonlar ise 4 kişilik vagonlardır. Pulman koltuklar ise 2+1 sistemine sahip olan standart tren koltuklarından oluşmaktadır. Seyahatini özellikle Doğu Ekspresinde vakit geçirmek ve bu trenin keyfine varmak isteyenler yataklı vagonları öncelikli tercih etmektedir. Yataklı kompartımanın bulunduğu alanda iki adet tuvalet yer almaktadır.

Doğu Ekspresi içerisinde yer alan yemekli vagonlar ise 4’er kişilik masalardan oluşuyor. Yemekli vagonun içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler, soğuk sandviçler ve sıcak/soğuk içecekler yer alıyor. Restoranın belirli bir açılış- kapanış saati bulunmuyor. 7/24 yolcuların hizmetine açık.

Doğu Ekspresi Güzergâh

Doğu Ekspresi Ankara Tren Garı’ndan kalkarak Kars Tren Gar’ına varmaktadır. Bu heyecanlı, eğlenceli ve eşsiz tren yolculuğunda aşağıdaki istasyonlardan geçilmektedir.

Doğu Ekspresi ara durakları, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum’dur. Tren bu istasyonlardan yolcu almaktadır. Özellikle kış aylarında kar manzarasına karşı vagonunda kahvesini içip, kitabını okumak isteyenler için Doğu Ekspresi eşsiz bir deneyim sunmaktadır. Yolcuların memnuniyetini en yüksek seviyede tutmak isteyen TCDD Taşımacılık her türlü ayrıntıyı düşünmüş ve hizmete sunmuştur.

Doğu Ekspresi Saatleri

Doğu Ekspresi ile seyahat etmek isteyenler için istasyonlardan kalkış süreleri oldukça önemlidir. Bilet alan yolcuların kalkış saatinden önce istasyonda olması önemle rica olunmaktadır. Doğu Ekspresi Ankara’dan Kars’a yolculuğunda aşağıdaki saat sistemine sahiptir.

 

Doğu Ekspresi bir seferini ortalama olarak 24 saatte tamamlamaktadır. TCDD Taşımacılık 24 saat boyunca bu tren hattı ile yolcularına eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

 

  • Tcdd Taşımacılık
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • TUVASAS
  • TÜLOMSAŞ
  • Tüdemsaş
  • MARMARAY
  • INTERRAIL