GENEL MÜDÜR YAZICI İNCELEME GEZİLERİNE SİVAS BÖLGESİ İLE DEVAM EDİYOR

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ve beraberindeki heyetin inceleme gezilerinde şimdiki durağı Sivas Bölge oldu. Heyet, Sivas Bölge Müdürlüğüne bağlı işyerlerini ziyaret etti ve faaliyetlerini değerlendirdi.
12/09/2020 08:00

GENEL MÜDÜR YAZICI İNCELEME GEZİLERİNE SİVAS BÖLGESİ İLE DEVAM EDİYOR

Sivas Bölgesine yaptığı inceleme gezisine Samsun ile başlayan heyet, Samsun’da Yolcu Hizmetleri Müdürlüğü, Lojistik Bürosu, Sanayi Limanı ve Samsunport limanını ziyaret etti.

Kamuran Yazıcı, pandemiye dikkat çekerek bu konuda tüm personelin gereken özeni ve dikkati göstermesi gerektiğinin altını çizdi.  

TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ’ı çatısı altında birleştiren TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünü de ziyaret eden heyet, yük vagonlarıyla ilgili görüştü.

Ayrıca bölgenin en iyi lojistik yükleme merkezleri olan Bostankaya, Çetinkaya, Demirdağ, Divriği ve Çaltı lojistik merkezlerinde dolumları yerinde inceleyen Yazıcı ve beraberindekiler Kavak İstasyonu, Yolcu Şefliği, Artova Lojistik Şefliğinde de incelemelerde bulundu.

Yazıcı, her ziyaret ettiği bölgede gelenek haline getirdiği gibi STK temsilcileriyle toplantı gerçekleştirdi.  

Sivas’ın demiryolu şehri olduğuna dikkat çeken TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, “ Sivas, sektörümüz için çok önemli bir şehrimizdir. Doğu-Batı, Kuzey-Güney hatlarının kavşak noktasındadır. Samsun-Sivas demiryolu hattı yük taşımacılığımız için çok önemlidir. Limana bağlanan bu hattın yenilenmesi ve modernizasyonu ile bu hattaki işletmeciliğin önemi daha da artmıştır.  Sivas, Doğu-Batı aksındaki yolcu ve yük taşımacılığı için de çok önemli bir noktadır. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattının işletmeye alınması ile Sivas Çin’den Avrupa’ya kadar büyük bir coğrafyaya demiryolu ile bağlanmıştır.  Sivas aynı zamanda demiryolu sanayisi açısından da önemli bir şehrimizdir. TÜRASAŞ’da yerli ve milli yük vagonlarının üretilmesi işletmeciliğimizde çok güzel sonuçlar almamızı sağlamaktadır. Sivas şehri demiryolu meslek eğitimi açısından da çok önemlidir. Gençlerimiz gerek meslek lisesi gerek üniversite düzeyinde raylı sistemler teknolojileri ile ilgili bölümlerde sektörümüz için yetiştirilmektedir. Sivas, birçok şehre yakınlaşan bir şehirdir. Ankara’ya, İstanbul’a hatta Edirne’ye uzak olmayan bir şehir haline gelmektedir.  Sayın Bakanımızın da açıkladığı üzere Ankara-Sivas yüksek demiryolu hattının işletmeye alınmasına çok az bir zaman kalmıştır. Dolayısıyla Sivas Bölgemizdeki tüm personelimizin görev ve sorumluluk alanlarını gittikçe artmakta, yeni bir süreç de başlamaktadır. Sivas’tan tüm mesai arkadaşlarıma sevgilerimi gönderiyorum.” dedi.

Genel Müdür Kamuran Yazıcı’nın son durakları ise Erzincan ve Kars’tı. Yazıcı’nın; Erzincan Lojistik Müdürlüğü, Lokomotif ve Vagon Muayene İkmal Şefliği ile Yolcu Şefliklerine yaptığı ziyaretlerden sonraki durağı Kars Yolcu Müdürlüğü ile Lokomotif ve Vagon Muayene İkmal Şefliği oldu. Bu iş yerlerindeki detaylı incelemelerinden sonra Yazıcı gezisini sonlandırdı.

  • Tcdd Taşımacılık
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • TUVASAS
  • TÜLOMSAŞ
  • Tüdemsaş
  • MARMARAY
  • INTERRAIL