GENEL MÜDÜR EROL ARIKAN'IN DÜNYA MAKİNİSTLER GÜNÜ MESAJI

Genel Müdür Erol Arıkan'ın 3 Temmuz Dünya Makinistler Günü Mesajı
03/07/2019 08:00

GENEL MÜDÜR EROL ARIKAN'IN DÜNYA MAKİNİSTLER GÜNÜ MESAJI

KIYMETLİ MAKİNİST KARDEŞLERİM,

41 yıldır emek vermekten büyük bir gurur ve mutluluk duyduğum demiryolu sektöründe demiryolcu kardeşlerimle birlikte; 24 saat, gece gündüz,  bayram seyran demeden, günde yüzlerce yolcu ve yük treniyle binlerce yolcuyu, binlerce ton yükü ulaştırmanın gurur ve mutluluğunu duyuyoruz.

1945 işçi makinist, 1712 memur makinist kardeşim bu gurur tablosunun mihenk taşlarıdır.

Son 17 yıldır hükümetlerimizin demiryolu sektörüne verdiği destekle görev ve sorumluluğumuzun gittikçe arttığı bir gerçektir.

Edirne’den Kars’a Samsun’dan Mersin’e ülkemizin dört bir köşesinde gelişen ve güçlenen demiryolu ağlarımız Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ile Çin’e Londra’ya uzanırken, makinistlerimizin yükü de artmaktadır.

Ancak teknolojiler ne kadar gelişirse gelişsin hepimizin bildiği gibi demiryolu mesleği sadece bir görev değil, sadece ekmeğimizi kazandığımız işyeri değil, demiryolu sevdamız, demiryolu yuvamız, demiryolu hayatımızdır. Bu duyguyu en fazla hisseden meslek gruplarının başında makinistlerimiz gelmektedir. Onların özverili, dikkatli, sağduyulu çalışmaları sonucunda trenlerin tekerleği dönmekte, demiryoluna duyulan güven ve itibar perçinlenmektedir.

Bizler de dünyanın yükünü taşıyan makinistlerimizin ulaşım hizmetinin gerektirdiği bilgi, tecrübe ile donatılmasına, sorunlarına çözümler getirmeye, daha iyi koşullarda görev yapmaları konularında elimizden gelen gayreti gösteriyor, her platformda haklarını savunuyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Temmuz Dünya Makinistler Günü dolayısıyla tüm makinist kardeşlerimi bir kez daha sevgiyle selamlıyorum. Bu vesileyle emekli makinist kardeşlerimi bir kez daha minnetle anıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyor, dünyadaki tüm makinist kardeşlerime Türkiye'den selam ve sevgilerimizi gönderiyorum.

 

 EROL ARIKAN

 Genel Müdür

  • Tcdd Taşımacılık
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • TUVASAS
  • TÜLOMSAŞ
  • Tüdemsaş
  • MARMARAY
  • INTERRAIL