TCDD TAŞIMACILIK AŞ GENEL MÜDÜRÜ VEYSİ KURT ERZURUM'DA

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt Erzurum'da Şirket Çalışanları ve STK Temsilcileri ile Bir Araya Geldi
12/09/2017 09:28

TCDD TAŞIMACILIK AŞ GENEL MÜDÜRÜ VEYSİ KURT ERZURUM'DA

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt’un katılımı ile 09 Eylül 2017 tarihinde Şirket personeli ve STK temsilcileri ile Erzurum’da bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Genel Müdür Veysi Kurt Şirketin bugünkü durumu ile kısa ve uzun vadeli gelecek planları hakkında bilgiler verdi.

4. Bölge Koordinatörü Sönmez Sefercik tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından konuşan Genel Müdür Veysi Kurt, Erzurum’da böyle geniş katılımlı bir toplantının yapılmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Kurt yaptığı konuşmada; Şirket çalışanlarının hizmet ortalamasının 20 senenin üzerinde ve tüm çalışanların kendi hizmet alanında birer uzman olduğunu söyledi. Şirketin faaliyet alanı olan ulaştırma sektörünün 24 saat hizmet verdiğine dikkat çekti. Ülkemize ve insanımıza hizmet etmenin kutsal olduğunu bilen demiryolcuların çok önemli işler yaptığını, başta makinistlerimiz olmak üzere bayram seyran demeden sıcakta soğukta çalışarak görevini layıkıyla yerine getiren her çalışana müteşekkirim dedi.

Devletimizin demiryolu sektörüne çok önem verdiğini, her yıl önemli miktarda yatırım yapıldığını söyleyen Kurt, diğer ulaşım modlarındaki rakiplerin güçlü olduğunu TCDD Taşımacılık AŞ‘nin de rekabet edecek güce ve kabiliyete sahip kadrolardan oluştuğunu belirtti. Büyük düşünmenin öneminin altını çizen Kurt, “Öncelikle görevlerimizi yerine getirirken mikro sorunların makro sorunların önüne geçmesine izin vermemeliyiz. Böyle olursa işin ruhu ölür ve motivasyonumuz düşer; bu da verdiğimiz hizmetin kalitesini düşürür, sorunların katlanarak büyümesine sebep olur.” diye konuştu

Kurt konuşmasının devamında, “İmkânlarımızı zorlayıp kapasitemizin üzerinde çalışarak yıllık 30 milyon ton yük, 50 milyon yolcu taşıyabiliriz. Şu anda 20.000 tonu tehlikeli olmak üzere günlük 80.000 ton yük, hızlı trenlerle ise günlük 21.000 yolcu taşıyoruz. Bu değerleri dikkate aldığımızda personelimizin işini severek başarılı bir şekilde yaptığını söylemek mümkün.”  ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Kurt, “Gelir-gider dengesini 5 sene içerisinde karşılamayı hedefliyoruz ancak bunun daha kısa zamanda gerçekleşmesinin imkân dâhilinde olduğunu gördük. Yine ülke ekonomisine katkı sağlayabilmek için ülkemizin en önemli hammaddesi olan demir cevherinin taşınmasında 3 yıl aynı ücretle taşımayı taahhüt ettik ve bu sektörde çalışan firmalara elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.” dedi.

Tasarruf ilkesine ve başarının kaynağının kardeşlik ruhu içerisinde çalışmak olduğuna vurgu yapan Kurt, “Herkes maliyet hususunda gerekli hassasiyeti göstermeli ve savurganlığa asla müsamaha etmemeli. Bütün çalışanlardan bayrağı daha yükseklere taşımasını istiyorum. Bunun için herkesin işini yaparken kardeşlik ve dostluk hukukunu korumasının gerekliliğinin altını bir kez daha çiziyorum. Bu başarının temelini oluşturmaktadır. Demiryolu sektöründe Şirketimizin daha iyi bir konuma gelmesi ve ülke ekonomisine katkı sunması için  var gücümüzle çalışmalıyız. Hepinize çalışmalarınızdan ve gayretlerinizden dolayı ayrı ayrı teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim.” diyerek konuşmasını noktaladı.

  • Tcdd Taşımacılık
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • TUVASAS
  • TÜLOMSAŞ
  • Tüdemsaş
  • MARMARAY
  • INTERRAIL